Facebook zmenšil písmo a doplnil Unlike přímo na zeď

Malé kosmetické změny mohou občas mít velký vliv.  První změnou je viditelné zmenšení písma na zdi (wall) uživatelů – tedy onom „toku“  informací od (zejména) přátel a stránek (kde jste za lajky). Změna písma z 13px (původní podobu stále můžete vidět na Wall u Pages/Stránek) na 11px je do očí bijící. A na dnešních velkých monitorech působí nepříjemně.

Druhou změnu najdete v „Remove“ (křížek pro odstranění zprávy, české Odebrat) – v souladu se změny u Pages (viz Facebook aktivoval detekci spamu v Facebook Pages a Facebook mírně pozměnil možnosti u mazání příspěvků ) je i zde možnost označit okamžitě jako Spam. Ale co je hlavně nového, je možnost okamžitého odlajkování se – tedy zrušení „fanouškovství“ určité stránky (v češtině jako „Stránka se mi už nelíbí“).

Přitom právě neschopnost uživatelů najít „Unlike“ na Pages je poměrně markantní průvodní jev u podvodných a spamujících Stránek. A je i poměrně jasné, proč „Unlike“ („Už se mi to nelíbí“) Facebook záměrně umístil zcela na konec levého sloupce, tedy tam, kde by ho nikdo už nehledal (hlavní volby týkající se Page/Stránky jsou totiž pod fotografií/logem Stránky).

Pokud by se uživatelé čirou náhodou naučili používat „X“ (Remove/Odebrat), mohlo by to znamenat aktivnější možnost pro odliv „fanoušků“ ze stránek.

Změny Facebook Wall 2010/11/03

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s