Podvod: VYHRAJ luxusní NOTEBOOK od HP, losování každý den

Je to vážně smutné. Skoro šedesát tisíc lidí věří podvodu – hra o neexistující notebook, na první pohled se všemi podvodnými znaky. Jakkoliv je asi možné “autorovi” této podvodné stránky pogratulovat (zdárně parazituje na úspěšné akci HP s posíláním motýlů), důvod ke gratulaci tu není. Stejně jako lze jenom nevěřícně kroutit nad “fanoušky” téhle stránky.

Tohle už známe – VYHRAJ luxusní NOTEBOOK od HP, losování každý den – není nic jiného, než další podvodná stránka. Stačí se na ní podívat a je to vidět na první pohled (například podle “až 1/3 přátel přijme pozvánkyů je zcela typické – je marné pořád opakovat, že nikdo není schopen zjistit, kolik vašich přátel přijalo pozvánku do určité stránky/page). Na druhý pohled je to ještě jasnější – hraje se o neexistující model, losuje se “každý den”, chybí jakékoliv kontakty a identifikace.

Přesto v této podvodné stránce najdete namočených skoro 60 tisíc lidí. Natolik hloupých, že jím nevadí masivní spam, kterým je tahle Page/Stránka samozřejmě zásobuje velmi často.

Jak můžete na obrázku dole vidět, Hewlett-Packard ČR se už začal o tuto stránku zajímat – schválně jak dlouho tam zůstane viset vyjádření upozorňující na podvodnost stránky.