Hrátky s DALL E 3 v ChatGPT: Konec Facebooku a sociálních sítí. BlackFriday. Stockholmský syndrom. A boty, jasně

Konec Facebooku a sociálních sítí

Při vytváření otvírákového obrázku už ani nevím pro co přesně se nakonec v řadě fotek podařilo Dall E 3 vytvořit velmi povedené fotky s myšlenkou.

První dvě mají velmi jednoduché zadání: People are tired of social media. Druhé dva rovněž: People quitting social media a Facebook Gradually dying. Výsledný Chat GPT Prompt je v popisku.

TIP: SERIÁL s návodem pro DALL E 3 co má hodně dílů, které můžete snadno najít přes štítek DALL E 3 na 365tipech. Je toho přes 30 tisíc znaků, takže rovnou i prosba. Pokud vám pomohl, zvažte prosím přispět na 365 tipů. Můžete přímo na účet (č. účtu 331049001/5500 spec. symbol 365). nebo předplatným newsletteru na 365tipu.substack.com.

Facebook a stockholmský syndrom

Pro můj osobní newsletter/blog (Facebook: Plaťte, abyste neviděli reklamu. A plaťte reklamu, abyste byli vidět.) takový dost boj, protože Dall E 3 odmítá generovat obrázky na téma “stockholmský syndrom”. Ale nakonec tu je kupa hezkých věcí. Jen pár příkladů, bylo toho mnohem víc:

BlackFriday

🏪 Aj! A já už se bál, že Alza na #blackfriday letos zapomene. A ono už je to venku! Tradičně nezapomeňte na cennou pomůcku jménem HlídačShopů

Illustrative photo in landscape, the theme is BlackFriday at Alza.cz, i.e. big discounts in the biggest Czech e-shop, the one that has a green squeaky alien as a mascot, the one people hate on social networks.

Stockholmský syndrom ještě jednou

Ukazuje se, že “stockholmský syndrom” v češtině je prostě spíš “no go”. Ale jakmile to chcete v angličtině, tak je to bez komplikací.

Boty?

Umí ChatGPT boty? Z předchozích pokusů už vím že ano, na chvíli jsem se k zkoumání vrátil. Je zábavné občas přepočítat prsty nebo najít nějaké jiné drobné chybky. Ale výsledky jsou povedené, o tom žádná.

Výchozí prompt (pro ty modré): prosím o foto na šířku: Modré šněrovací sandále s tlustým podpatkem na nohách osoby s bílým pozadím.

Pokračování (prostřední červené, odzadu): Prosím červené a šněrování až pod koleno.

A poté (první dvě v pořadí): A prosím o vysoký podpatek

Další tipy o ChatGPT

Hrátky s DALL E 3 v ChatGPT: Pradávní obři

Polovice přišla z Facebooku s takovou tou klasicky fake fotomontáží jak někde v Jižní Americe našli kosti pradávných obrů. Tak jsem si s tím chvíli hrál i v DALL E 3. A tady…