Hrátky s DALL E 3 v ChatGPT: Vlevo ani vpravo prostě nedává.

DALL E 3 je posedlé středěním. A jakkoliv vám bude ChatGPT tvrdit, že si můžete říct aby předmět fotografie byl jinde než ve středu, tak to moc nefunguje. Řeč je o tom v Kompozice a jak se zbavit symetrie. Co dál neumí a nějaké nejasnosti (9)

Vrátil jsem se k tomu ještě v pár pokusech.

laughing ghost riding on bike, wide photo

A teď tedy snaha toho ducha dát doleva.

Can the ghost be in left side of photo please

V jednom ze čtyř je tedy duch vlevo, ale zbytek obrázku je středový až to není pěkné. Tři další jsou stále totéž. Takže ještě jeden pokus.

TIP: SERIÁL s návodem pro DALL E 3 co má hodně dílů, které můžete snadno najít přes štítek DALL E 3 na 365tipech. Je toho přes 30 tisíc znaků, takže rovnou i prosba. Pokud vám pomohl, zvažte prosím přispět na 365 tipů. Můžete přímo na účet (č. účtu 331049001/5500 spec. symbol 365). nebo předplatným newsletteru na 365tipu.substack.com.

Once more, please make sure, the ghost is in left side of photo and not in center

A zase to dopadlo tak nějak podivně. Jeden kousek ho má vpravo, jeden trochu vlevo. Někde se uvádí, že lze vynucovat pomocí “follow this prompt exactly“, takže

Follow this prompt exactly: Laughing ghost riding on bike, ghost is in left side of composition, wide photo

Ale ani tudy prostě cesta nevede. Ale můžete si o tom chvíli s AI povídat.

Já: why its not possible to ask for subject of composition to be on left or right side of composition?

AI na to: It’s definitely possible to request the subject of a composition to be on the left or right side. I apologize for any oversight in previous images. When translating the request to DALL·E, the description needs to be clear and specific about the placement, as DALL·E generates images based on the textual information it receives.

If there were any discrepancies in the results, it might be due to the nuances in language interpretation. I appreciate your patience and will strive to better align with your requests. Please let me know if you’d like to try another prompt or make further modifications.

Já: I asked “Laughing ghost riding on bike, ghost is in left side of composition, wide photo” and yet ghost is not where i asked for

AI: I apologize for the oversight. You’re right, and I understand your frustration. Let’s try again. I’ll ensure that the description is even more explicit to position the ghost on the far left side of the composition.

I’ve generated new images based on your specific request, placing emphasis on the ghost being on the far left side of the composition. I hope these better align with your vision. If you have any further feedback or requests, please let me know. I appreciate your patience.

A stále nic. Dokonce ani slib “far left side” nevedl k očekávánému. A navíc si tedy poněkud plete strany.

Jeden z “vynucovacích” promptů : Wide photo emphasizing the left side of the composition where a translucent, laughing ghost is seen riding a bicycle. The remainder of the image, primarily on the right, shows a background of a park setting with trees and a pathway.

Takže co to vzít a left zaměnit za right? Tedy: Wide photo emphasizing the right side of the composition where a translucent, laughing ghost is seen riding a bicycle. The remainder of the image, primarily on the left, shows a background of a park setting with trees and a pathway.

Jo, je to marný, je to marný, je to marný.

Follow this prompt exactly: city park, road on left side of composition, ghost on bike riding on far left side of that road. wide, photo

Jo, prostě je to marný. Nakonec ani ta cesta prostě není vlevo.

TIP: SERIÁL s návodem pro DALL E 3 co má hodně dílů, které můžete snadno najít přes štítek DALL E 3 na 365tipech. Je toho přes 30 tisíc znaků, takže rovnou i prosba. Pokud vám pomohl, zvažte prosím přispět na 365 tipů. Můžete přímo na účet (č. účtu 331049001/5500 spec. symbol 365). nebo předplatným newsletteru na 365tipu.substack.com.

Další tipy o ChatGPT

Hrátky s DALL E 3 v ChatGPT: Pradávní obři

Polovice přišla z Facebooku s takovou tou klasicky fake fotomontáží jak někde v Jižní Americe našli kosti pradávných obrů. Tak jsem si s tím chvíli hrál i v DALL E 3. A tady…