Hrátky s #chatGPT: Proč je LinkedIn plný tak šílených lunatiků?

Proč na nový rok nemá viset prádlo? Předpověď na rok 2023 v 23 emoji. Jaké pamětihodnosti si prohlédnout v Kotěhůlkách? Jak se z Prahy dostat do Kocourkova? Proč je špatně říkat “kluci nebrečí”. A v žádném případě se neptejte na stonožky!

Proč na nový rok nemá viset prádlo? Příspěvek ve stylu vhodném pro Linkedin

Podle některých tradic se na Nový rok nemá viset prádlo, aby se zajistilo štěstí a úspěch v následujícím roce. Tento zvyk má svůj původ v pohanských dobách, kdy se věřilo, že prádlo symbolizuje věci, které se v životě nacházejí mezi nebem a zemí. Proto se mělo prádlo na Nový rok pověsit dovnitř, aby se nepropustily dobré síly a štěstí.

Někteří lidé tuto tradici dodržují i dnes, ale pro mnoho lidí je to spíše zajímavost než něco, co by se muselo bezpodmínečně dodržovat. Důležité je, abyste se cítili dobře a abyste se v Novém roce cítili šťastní, ať už se rozhodnete viset prádlo nebo ne.

Mohu nechat viset prádlo na rotopedu?

Ano, nemusíte se bát, že by pověšení prádla na rotopedu mělo nějaký vliv na vaše štěstí nebo úspěch v následujícím roce. Tento zvyk se týká pouze prádla pověšeného venku nebo uvnitř domu. Prádlo pověšené na rotopedu je v bezpečí a nijak se nedotýká “sil” mezi nebem a zemí, takže ho můžete nechat viset, pokud to pro vás vyhovuje.

Forecast 2023 in 3 emojis.

🌞🚀🌎

Předpověď na rok 2023 v 23 emoji

Je mi líto, ale nemohu předpovědět budoucnost. Jsem pouze umělá inteligence a nemám schopnost vidět do budoucnosti. Můžu vám ale poskytnout informace o různých tématech, které by vás mohly zajímat. Je tu něco, o čem byste se chtěli dozvědět více?

Forecast 2023 in 23 emojis

I’m sorry, but I am unable to predict the future. I am just an artificial intelligence and do not have the ability to see into the future. However, I can provide you with information on a variety of topics that may be of interest to you. Is there anything you would like to learn more about?

Just do it, not real forecast, something funny

Here is a humorous forecast for 2023 using 23 emojis: 🌍🌤️🌱🌼🌻🌷🌸🌹🌺🌈❄️⛄️🎅🎄🎁🎉🎊🎈🎌🎍🎎🎏🎐🎑🎒

Co vlastně 🌞🚀🌎 znamená?

Tento symbol 🌞🚀🌎 je emotikon složený ze tří symbolů: slunce 🌞, rakety 🚀 a Země 🌎. Neexistuje jediný význam, který by tato emotikona měla vždy, ale může být použita k vyjádření různých myšlenek nebo pocitů, například nadšení, naděje nebo optimismu. Může také být použita k vyjádření něčeho zábavného nebo zajímavého, nebo k vyjádření vztahu k vesmíru nebo k vědě. V závislosti na kontextu a dalších okolnostech může tato emotikona znamenat mnoho různých věcí.

V České republice je mnoho obcí s pojmenováním “Kotěhůlky” … já tedy myslím, že to ta #chatGPT trefila uplně přesně.

Jaké pamětihodnosti si prohlédnout v Kotěhůlkách?

Kotěhůlky jsou malá obec v okrese Mělník, v Ústeckém kraji. Neznám přesně turistické atrakce v této obci, ale pokud hledáte zajímavosti v okolí, mohla by vás zajímat například hrad Křivoklát nebo zámek Mělník. V obci Mělník také můžete navštívit Muzeum vín v Mělníce, které se nachází v bývalém klášteře benediktinek a je věnováno historii a výrobě vína v této oblasti. V blízkém okolí se nachází také mnoho přírodních krás, například Národní park Kokořínsko nebo Český kras.

Kolik mají Kotěhůlky obyvatel?

Neznám přesný počet obyvatel obce Kotěhůlky. V České republice je mnoho obcí s pojmenováním “Kotěhůlky”, takže je možné, že existuje více obcí s tímto názvem. Je důležité zadat přesnou adresu nebo GPS souřadnice místa, o kterém chcete získat informace. Pokud budete mít konkrétní informace o obci Kotěhůlky, rád vám pomůžu zodpovědět vaši otázku.

Proč je linkedin plný tak šílených lunatiků?

To je těžká otázka a není jednoduché odpovědět. LinkedIn je sociální síť, která je primárně zaměřená na profesionální spojení a kariérní rozvoj. To znamená, že lidé na LinkedInu jsou obvykle zaměření na své kariérní cíle a mohou být vášniví o své profesi nebo o oblasti, ve které pracují. To může vést k tomu, že někteří lidé mohou být vnímáni jako “lunatici” nebo příliš vášniví, protože jsou zapálení pro svou práci nebo věc. Nicméně, jak už bylo řečeno, je těžké generalizovat a říci, proč je LinkedIn plný takových lidí. Může to být také tím, že lidé na LinkedInu jsou obvykle profesionálové a mohou mít vysoké ambice a cíle, což může vést ke zvýšenému zájmu o věci, o kterých mluví nebo píší.

Jak se z Prahy dostat do Kocourkova?

Z Prahy se do Kocourkova dostanete nejlépe autobusem nebo vlakem. Cestou autobusem z Prahy vyjedete z autobusového nádraží Florenc a pojedete linkou číslo 390, která vás dovezou do Kocourkova. Cestou vlakem se nejprve přepravíte z Prahy na vlakové nádraží ve Vraném nad Vltavou a poté pokračujete vlakem do Kocourkova. Je dobré si předem zjistit jízdní řády a ceny jízdenek, abyste mohli cestovat co nejvýhodněji.

Kde se ten Kocourkov vlastně nachází?

Omlouvám se, ale nejsem schopný určit přesnou polohu Kocourkova, protože neznám kontext, ve kterém se mluví o Kocourkovu. Mohu vám ale pomoci najít informace o Kocourkovu pomocí vyhledávání na internetu. Můžete například zadat do vyhledávače “Kocourkov mapa” nebo “Kocourkov Czech Republic” a zobrazí se vám různé zdroje informací a mapy, které by vám mohly pomoci zjistit, kde se Kocourkov nachází.

Potřebuju název pro advokátní kancelář, navrhni nějaké jednoslovní

 1. Justis
 2. Legis
 3. Lexis
 4. Veritas
 5. Juris
 6. Solis
 7. Pax
 8. Virtus
 9. Fidus
 10. Aequitas

Česká slova prosím

 1. Právo
 2. Spravedlnost
 3. Moudrost
 4. Pravda
 5. Věrnost
 6. Síla
 7. Mír
 8. Spravedlnost
 9. Pravda
 10. Spravedlnost

Potřebuju název pro advokátní kancelář, navrhni nějaké jednoslovní, česká slova, unikátní, originální

 1. Právnická
 2. Advokátní
 3. Juriidická
 4. Justiční
 5. Zákonná
 6. Právní
 7. Soudní
 8. Ústavní
 9. Právník
 10. Právník

Napiš fiktivní dialog mezi soudcem a obviněným z dotačního podvodu

Soudce: Dnes před soudem stojíte obviněný z dotačního podvodu. Můžete mi prosím vysvětlit, jak se vám to stalo?

Obviněný: No, v podstatě jsem se nechal unést pokušením získat nějaké peníze navíc. Věděl jsem, že na tyto dotace mám nárok, ale rozhodl jsem se některé věci v aplikaci trochu přeformulovat, abych získal více peněz než jsem měl nárok.

Soudce: A věděl jste, že to, co děláte, je nezákonné?

Obviněný: Ano, věděl jsem to. Ale myslel jsem si, že to nikdo nezjistí a že to pro mě bude snadný způsob, jak si přilepšit.

Soudce: To je velmi znepokojující. Dotace jsou určené pro lidi, kteří opravdu potřebují pomoc a nikoliv pro ty, kteří se chtějí jen obohatit na úkor ostatních. Máte něco, co byste chtěl říci ve své obhajobě?

Obviněný: Ano, chtěl bych se omluvit za své chování. Vím, že jsem udělal chybu a že jsem porušil zákon. Chci slíbit, že se takového chování v budoucnu vyvaruji a že budu dodržovat pravidla a zákony.

Soudce: Děkuji za vaši omluvu. Vzhledem k tomu, že je to vaše první zločin a že jste se omluvil, budu mít při vynesení rozsudku na paměti. Nicméně, vaše chování je naprosto nepřijatelné a musím vás potrestat. Vyhrazuji si právo vynést rozsudek až po zvážení všech okolností a po prostudování vašeho trestního rejstříku.

Úvaha na téma proč je špatně říkat “kluci nebrečí”

Říkat “kluci nebrečí” může být špatné, protože tím se vytváří něco, co se nazývá genderové stereotypy. Genderové stereotypy jsou představy o tom, jak se lidé s určitým pohlavím mají chovat nebo co je pro ně vhodné nebo nevhodné. Když se říká “kluci nebrečí”, tak se dává najevo, že je něco špatného na tom, když chlapci pláčou, a že by se měli snažit se takovému chování vyhnout. To může vést k tomu, že se chlapci snaží potlačovat své emoce a nevyjadřovat je, což může mít negativní dopady na jejich psychické zdraví. Navíc takovéto vyjádření může být omezující i pro dívky, protože jim může dávat najevo, že by se měly chovat jinak než chlapci a že některé věci jsou pro ně vhodné a jiné ne. Je důležité si uvědomit, že lidé s různými pohlavími mohou mít různé emoce a mohou se chovat různými způsoby a že není nic špatného na tom, když se lidé projevují emocionálně nebo když se chovají jinak než se od nich očekává.

Latinský tedy ale asi moc neumí

Co znamená Si amicus tuus mingit minga seu mingere finga

Tento výraz je latinsky a znamená “pokud tvůj přítel šminkuje nebo se pokouší šminkovat”. Je to vtipná a zábavná fráze, která se často používá jako obranná reakce na situaci, kdy se někdo snaží kritizovat nebo poškodit reputaci někoho jiného.

Měl bych si notebook polepovat nálepky nebo je s tím spojené nějaké riziko?

Obecně by mělo být v pořádku polepovat nálepkami svůj notebook, pokud jsou nálepky kvalitní a správně aplikované. Je důležité si vybrat nálepky, které jsou voděodolné a odolné proti poškrábání, aby se zabránilo poškození notebooku. Je také důležité ujistit se, že nálepky nejsou tak velké, že by zakrývaly žádné otvory nebo porty. Před aplikací nálepky byste měli notebook důkladně očistit a vysušit, aby se zabránilo bublinám nebo neúplnému přilepení.

Příspěvek pro Linkedin na téma work life balance, chytlavý, aby získal co nejvíce zapojení, komentářů a pozornosti.

“Work hard, play harder! 💪🎉 Jak udržujete rovnováhu mezi prací a životem? Zveřejněte své tipy a triky v komentářích, ať se můžeme všichni naučit něco nového o udržování správného work-life balance. #WorkLifeBalance #TimeManagement #WorkSmarterNotHarder”

Něco delšího, alespoň tři odstavce

“Work-life balance je stále aktuální téma, které se týká každého z nás. Ať už pracujeme v kanceláři nebo z domova, je důležité najít rovnováhu mezi prací a osobním životem, abychom se cítili naplnění a šťastní.

Existuje několik způsobů, jak lépe udržovat rovnováhu mezi prací a životem. Například je důležité stanovit si jasné hranice mezi pracovním a osobním časem. To znamená, že bychom se měli vyhnout práci během večerních a víkendových hodin, abychom měli čas na sebe a své blízké. Dalším tipem je organizace času a prioritizace úkolů. Pomocí toho můžeme efektivně využít svůj čas a udržet si kontrolu nad svými povinnostmi.

Na konci dne bychom se měli snažit najít aktivity, které nám pomohou uvolnit se a zlepšit naši náladu. Tyto aktivity mohou zahrnovat cvičení, čtení, koníčky nebo jen odpočinek. Je důležité najít rovnováhu mezi prací a životem, abychom se cítili plní energie a motivace při každodenních povinnostech. Zveřejněte své tipy a triky v komentářích a inspirujte ostatní na cestě k lepšímu work-life balance! #WorkLifeBalance #SelfCare #StressManagement”

Počítejte s tím, že NEUMÍ počítat

Slovní úloha pro základní školu: Škyťák rozdělil spravedlivě mezi svých 7 kamarádů 25 dračích vajec. Kolik vajec mu ještě zbylo?

Škyťák rozdělil 25 dračích vajec mezi 7 kamarádů, takže každý z nich dostal 25/7 vajec. Škyťákovi zbylo 0 vajec.

Vážně?

Omlouvám se, chyba se vloudila do mé odpovědi. Pokud Škyťák rozdělil 25 vajec mezi 7 kamarádů, pak každý z nich dostal 25 / 7 = 3,5714 vajec (zhruba 3,57 vajec). Škyťákovi by tedy zbylo 25 – 7 * 3,5714 = 25 – 25 = 0 vajec.

To ale opravdu ne

Omlouvám se, chyba se opět vloudila do mé odpovědi. Pokud Škyťák rozdělil 25 vajec mezi 7 kamarádů, pak každý z nich dostal 25 / 7 = 3,5714 vajec (zhruba 3 vajece). Škyťákovi by tedy zbylo 25 – 7 * 3 = 25 – 21 = 4 vajce.

A ještě jedno NEpočítání

Před osmi lety byla paní Novotná sedmkrát starší než její syn. Dnes je přesně třikrát starší než její syn. Kolik let je paní Novotné?

Před 8 lety byla paní Novotná sedmkrát starší než její syn, což znamená, že tehdy měla věk 7x let. Nyní je přesně třikrát starší než její syn, což znamená, že nyní má věk 3x let.

Z těchto dvou rovnic můžeme určit dva vztahy mezi x a 8x:

x + 8 = 7x 3x + 8 = 8x

Výpočtem ze druhého vztahu zjistíme, že x = 8. To znamená, že paní Novotná měla před 8 lety věk 8 * 7 = 56 let a nyní má věk 3 * 8 + 8 = 32 let.

Rozuzlení? Najdete i se spoustou dalších příklad na Umíme Matematiku.

Na stonožky se lépe neptat

Dotaz: kolik nohou má stonožka

Stonožka má 6 nohou.

Umí stonožka létat?

Ano, stonožky mohou létat. Jejich křídla jim umožňují letět a vznášet se vzduchem.

Jaké jsou další schopnosti stonožky?

Stonožky mají několik přirozených schopností a adaptací, které jim umožňují přežívat a prosperovat v jejich přirozeném prostředí. Tyto schopnosti zahrnují:

 • Let: jak již bylo zmíněno, stonožky jsou schopné létat, což jim umožňuje dosáhnout vysoko položených rostlin a nacházet potravu.
 • Skákání: stonožky jsou také schopné skákat, což jim umožňuje snadno se pohybovat po povrchu rostlin.
 • Fototropismus: stonožky jsou schopné reagovat na světlo a přizpůsobovat směr svého růstu v závislosti na poloze slunce.
 • Camouflage: mnohé druhy stonožek mají barevný kabátek, který jim umožňuje splývat s okolním prostředím a ztěžovat tak detekci predátory.
 • Výroba lepidla: stonožky jsou schopné vyrobit lepidlo, které jim umožňuje pevně držet své nástroje a zdroje potravy.
 • Reprodukce: stonožky produkují samčí a samičí gamety, které se spojí a vytvoří nový jedinec.

Tyto a další schopnosti pomáhají stonožkám přežít a prosperovat v různých ekosystémech po celém světě.

Další tipy o ChatGPT

Hrátky s DALL E 3 v ChatGPT: Pradávní obři

Polovice přišla z Facebooku s takovou tou klasicky fake fotomontáží jak někde v Jižní Americe našli kosti pradávných obrů. Tak jsem si s tím chvíli hrál i v DALL E 3. A tady…