Hraní s #stablediffusion: Rozměr je důležitý a další kupa příkladů i se zadáním

Červené lodičky, konečně. Zrcadlení v louži. Smetiště na tři způsoby. Stejně tak brána do pekel. Několik vesmírných stanic, ty to umí pěkně. A pak něco co neumí, modrá kostka.

🔳 Jednu věc k #stablediffusion (ale i jiným AI) potřebujete vědět. Naučili ji na 512×512 vzorcích, což se negativně projevuje na generování větších obrázků. Cokoliv víc pak prostě vede k tolik typickému zdvojování. Co ale jde docela dobře je 512×704. 704×512 už tolik ne (ale liší se to případ od případu). No a 704×704 trpí stejně jako 768×768

Red High Heels

🥿 Takže i „red high heels“ to v „704“ podobě zvládne vlastně nejlépe. Ale neplatí to pro všechny boty, vznikají z toho dost zoufalé věci. zejména jakmile se v botách objeví nohy.

🔀 „colourful building mirror in puddle“ 🙂

🗑 „Waste Land“, smetiště.

Jen tak, vznikne sakra realistické. Apokalyptické nevedlo k ničemu zajímavému (přidalo to na pozadí domy). Postapokalyptické zhruba totéž. Vtip je v tom, že musíte jít poněkud přesně, druhé je „Post-Apocalyptic Waste Land, cyberpunk dogs chasing dump, radioactive glow, artstation„. Kouzelné. Třetí „Post-Apocalyptic Waste Land, steampunk, photo taken from drone, fog“ je konečně to co jsem si vlastně tak trochu představoval.

Gate to hell

🔥 Někde jsem zahlédl „gate to hell„, takže stejný experiment. Čisté zadání a poté přidáno „4K, fantasy, mountains“ a ještě rozšířeno na „4K, flames, smoke, artstation, dark_sky, mountains

Space station

🚀 Hrátky se „space station. ship docking, planet in background, distant view, futuristic, artstation, painted_by_john_berkley

A výměna za „painted by simon stalenhag

V záhlaví je 1024×512 verze, takže rozhodně přidávám. Nádherné kousky

Další s „painted by Chesley Bonestell“

A pak jsem si něco půjčil odjinud – „art by artgerm and greg rutkowski and magali villeneuve and ilya kuvshinov“

K čemuž všemu musím dodat, že je dost děsivé jak hodně to dokáže styly napodobovat. Za předpokladu že to načetlo dost věcí od daného umělce.


Blue cube

🧊 Tohle byl jen takový nápad. Chtěl jsem po AI „blue cube“. A pak si chvíli hrál přidáváním nějakých věcí.

„blue cube, artstation“. Plus nezapomeňte, jsou to čtyři různé seed. Ale zůstávají, takže „pod“ sebou vidíte stejné zadání.

„blue cube, 4K“