Překladač Microsoftu je katastrofa a naučte se používat slepou kopii ~ Old school střípky ~ 20. – 22. dubna

Podceňovaný Snapchat, zdražuje se, podcasty bez čísel, proč zrovna Hlůšková, “zeman je” z Google, David Klimeš na Linkedin. V dobré společnosti, rozhodně.

📈 Jeden musí ty zahraniční média neustále ověřovat a hlídat. Víte co je špatně na titulku (a tvrzení ) od Social Barrel? Jinak ale pozor, nepodceňujte Snapchat. Byť v Česku byl vždy velmi malý a situaci v USA to neodpovídá.

🤦‍♂️ Bože, tohle mít tak doma …. to by bylo na mašli

💹 Páteční nákup v Lidlu. Malý, bez masa ale i jiných drahých věcí. 2090 Kč. Totéž ještě před rokem bylo tak 1300 Kč.

🎧 Jako podcasty jsou super. Ale proč je tak vzácné, že by řekli kolik mají posluchačů, dosah, prostě jakákoliv čísla. Touhle fází “nic neříkáme” už si ostatní mediální typy prošly dávno. A proč si platit i až stovky tisíc za účast v podcastu bez čísel?

Jako že to neříká nějaký one-man show, co to dělá ze zábavy, to se dá chápat (byť i ten by ta čísla měl mít). Ale když to neříkají ani to pod hlavičkami velkých firem či mediálních domů?

▶ “Někteří uprchlíci zneužívají dávky, přestávají hejtmani být korektní” … a některé noviny nedokáží napsat titulek aby dával smysl. Jinak to, že bude docházet ke zneužívání dávek ? Nemůže to být jinak.

🤦‍♂️ Dorazila tisková zpráva v PDF. Opakovaně. Posledně jsem se jim pokoušel vysvětlit, že tohle je nepoužitelné. Dostalo se mi arogantní odpovědi, jak už to tak bývá. Z PDF prostě nelze získat původní nepoškozený text.

❓ “Hlůšková může opustit Pákistán. Nejvyšší soud zamítl odvolání celníků” … já tomu nerozumím. Proč o té pašeračce média pořád dokola tak masivně informují? Proč totéž privilegium nemají i jiná pašeráci?

👎 Myslím že by si Microsoft měl konečně přiznat, že jeho překladač je katastrofa.

▶ Facebook mi připomněl šest let staré “Zeman je” (kde je i osm let staré). Takže jsem se mrknul na aktuální stav.

📰 A protože věcí mají být primárně na blogu, tak to co jsem psal na Linkedin jsem rovnou vydal i tady.

🧨 Linkedin a typický generátor náhodných hloupostí. Doslova žerou to stovky až tisíce lidí, chlapi se tam předhánějí v komplimentech, jiní vyjadřují obdiv. A generovat tyhle věcí prý vydělává na Linkedin šestimístné částky 🙂

📧Jojo, dnes dorazila pozvánka na tiskovou konferenci … hned dva e-maily. A všude adresáti NEJSOU v BCC. Slečně jsem psal, neodpovídá. Ale zato už někteří borci dávají Odpovědět všem. #PR #radosti

▶ Když zoufale potřebujete propagandistické sr**ky a nemáte na to vymyslet vlastní věci. Tak prostě kradete a kradete

🤦‍♂️ Proboha proč?

Daniel Kretinsky, vetsinovy akcionar francouzskeho tydeniku Marianne, nechal zmenit obalku zitrejsiho vydani. Puvodni titulek byl “Hnev nebo chaos.” Ted zni “Navzdory hnevu zabranit chaosu.” Redakce proti tomu protestuje. Zajimave.