Ministerstvo zdravotnictví asi špatně nese existenci Covid Portálu.

Před půl hodinu se na Twitteru Ministerstva zdravotnictví objevil poněkud záhadný tweet upozorňující, že “jediné oficiální a denně aktualizované místo se správnými informacemi o současné situaci” je koronavirus.mzcr.cz

Můžete to samozřejmě tak nějak brát s rezervou, ale v souvislosti se spuštěním “Covid portálu” na covid.gov.cz se nelze zbavit pocitu, že tady má Ministerstvo zdravotnictví nějaký problém.

Covid Portál je (c) Ministerstvo vnitra, takže to vypadá na takovou malou “válku” mezi resorty. Provozuje ho NAKIT (tam je ředitelem jedna z poněkud komických postaviček digitalizační státní sféry, Vladimír Dzurilla) a “vzniká díky iniciativě” Dominika Feriho.

Na jednu stranu samozřejmě lze Ministerstvo zdravotnictví chápat – právě web tohoto ministerstva měl být už od jara tím místem (a v té podobě) jako je spouštěný “partyzánský” Covid Portál. Celé j e to důležité i v tom, že už teď se některé informace na Covid Portálu mírně liší od toho co zveřejňuje Ministerstvo.

Ještě více fascinující je to v tom, že Andrej Babiš a jeho Vláda nedokázali za osm měsíců zajistit aby existoval spolehlivý, a lidmi použitelný zdroj informací. V době Prymulování se dokonce jeho osobní Twitter stál místem, kde se objevovaly informace dříve, než kdekoliv jinde. V některých případě samozřejmě informace špatné.

Jak bude tahle válka asi dál pokračovat?

[09.11.20] Tak ano, pokračování už existuje: Twitter Ministerstva zdravotnictví se pokouší vyžehlit nedělní katastrofu. Prý jsou teď rádi…