HOAX týkající se koronaviru. Některé nebezpečné hlouposti. Včetně rady ze které se spíš po….te.

Následující hoax se šíří masově na Facebooku, je přeposílaný e-maily. Ve velkém to pobíhá mezi důchodci. Stejně jako všechny ostatní podobné hoax jsou rady v něm uvedené zdraví nebezpečné. 

2020-03-19 12_29_22-(91) Běžné prací prostředky by měly virus zabít. – Facebook Vyhledávání.png

Kompletní hoax:

Běžné prací prostředky by měly virus zabít. U zimních oděvů, které nelze často prát, se doporučuje dát je na slunce, aby se viry zabily.
Nový koronavirus COVID 19 nemusí po mnoho dní vykazovat známky infekce, jak tedy zjistit, zda je osoba infikována?

Podle posledních údajů může inkubační doba trvat až 28 dní, než se projeví příznaky COVID 19.

V době, kdy má člověk horečku anebo kašel a dostane se do nemocnice, je fibróza obvykle detekována v 50% plic a to je příliš pozdě!
Tchajwanští odborníci poskytují jednoduchý autotest, který můžeme provádět každé ráno.

Zhluboka se nadechněte a zadržte dech na déle než 10 sekund. Pokud test úspěšně dokončíte bez kašle, bez nepohodlí, kongescí, těsnosti atd., je prokázáno, že v plicích není žádná fibróza, což v podstatě znamená absenci infekce.

V kritických dobách prosím provádějte každé ráno na čerstvém vzduchu!

VÝHODNÉ KONZULTACE japonských lékařů, kteří léčí COVID-19. Každý by si měl zajistit, aby jeho ústa a krk byly vlhké, ne suché. Pijte několik doušků vody každých 15 minut.

PROČ? I když virus vstoupí do úst … pitná voda nebo jiné tekutiny je dostanou do jícnu a žaludku.

Jakmile je tam, ACIDY v žaludku jej zabijí. Pokud nebudete pít dostatek vody, virus může proniknout do dýchacích cest a vstoupit do plic.

To je velmi nebezpečné Prosím pošlete text o koronaviru dalším a sdílejte jej s rodinou, přáteli a se všemi!
Postarejte se o každého, ať se svět z koronaviru brzy zotaví.
Buďte zdraví!

Objevují se samozřejmě i další hlouposti, často doprovázené tvrzením, že “pocházejí od lékaře z Wu-Chanu:

Koronavirus není odolný vůči teplu, zahyne při teplotě 26–27 stupňů C. Proto pijte více horké vody. Pijte více horké vody, aby se zabránilo infekci. Choďte častěji na slunce, pijte horkou vodu. Pití horké vody je účinné proti mnoha virům. Vyvarujte se pití chladných nápojů, ledu, nejezte zmrzlinu! Doporučení lékaře ohledně koronaviru: 1. Je dostatečně velký (průměr virové buňky je asi 400-500 nm), takže ji může filtrovat jakákoli běžná maska (nejen model N95). Pokud však infikovaná osoba kýchne, virus se rozšíří na vzdálenost asi 3 metry, než spadne na zem a tam zůstane. 2. Jakmile je na povrchu kovu, žije alespoň 12 hodin. Nezapomeňte proto, že pokud se dotknete jakéhokoli kovového povrchu, důkladně si musíte umýt ruce mýdlem. 3. Virus může zůstat aktivní na tkáni, oděvu 6 až 12 hodin.

Vcelku jasně označeno jako falešné a vysvětleno zde.  Hoax.cz má zdokumentováno v ŘETĚZOVÁ ZPRÁVA O COVID19 včetně variant v azbuce i slovenštině.  stejně tak jako v HOAX: Tento virus Wuhan není odolný vůči teplu, zahyne při teplotě 26–27 stupňů C. Proto pijte více horké vody

Pro přehled nesmyslů týkající se koronaviru pokračujte do Nejčastější lživé informace o COVID-19. Koronavirus fake news v příkladech