UFO jsou ve skutečnosti vědci z budoucnosti? Svět konspiračních videí na YouTube je tak trochu fascinující

Docela pobaví, když vcelku technologický The Next Web v Scientist says aliens in UFOs might be Earthlings from the future ve vší vážnosti řeší jednu z klasických teorií o původu UFO – tedy že by mělo jít o návštěvníky z budoucnosti. V TNW to ale mají podložené, protože v tomto případě to dokonce tvrdí vědec. Z budoucnosti není, ale je to přeci jen věděc.

We know we’re here. We know humans exist. We know that we’ve had a long evolutionary history on this planet. And we know our technology is going to be more advanced in the future. I think the simplest explanation, innately, is that it is us. I’m just trying to offer what is likely the most parsimonious explanation.

https://www.youtube.com/watch?v=nkjXC8Y3wSo

Samozřejmě nejsou první kdo s tím přišel, jen se vezou na aktuální vlně – viz například Are the aliens us? UFOs may be piloted by time-traveling humans, book argues – a celé je to navíc tak trochu skryté promo na knihu. Nakonec TNW článek právě na konci obsahuje odkaz ke koupi.

Aby toho nebylo málo, existuje i opačná teorie, můžete se na to podívat v následujícím videu – zcela charakteristicky namluveném pro klasická konspirační videa. Podobných věcí jsou na YouTube mimochodem miliony.