Čas na změny: Pooh.cz nově obsahuje všechny příspěvky z Justit.cz i Bookz.cz

Čas na menší úklid. Jehož jedním důvodem je i to, že Justit.cz (spuštěné v roce 2010) už delší dobu nemá návštěvnost, která by měla smysl to udržovat (přidávat nový obsah) a dobře fungují uplně nové projekty (zejména 365tipu.cz a další sestřičky) a pár nových je na cestě (jeden včera, kocicitipy.cz), včetně změn pro kolotipy.cz. 

2020-01-24 15_45_30-Stats and Insights ‹ JustIT.cz — WordPress.com.png
Justit.cz návštěvnost aneb když se mění priority

Dnes večer jsem pomocí Import/export (to už jsem dělal kdysi, viz Jak migrovat web z WordPress.org na WordPress.com? Krok 2: Import) přestěhoval všechny články z Justit.cz na Pooh.cz. (aktuálně je tedy na Pooh.cz skoro 3000 článku/blogpostů, 2448 ji přišlo z Justit.cz).

Ještě nastavím aby Pooh.cz vyřizoval i Justit.cz návštěvy (ale Pooh.cz jako primární) aby se nic neztratilo a případně se to za pár měsíců mohlo vypnout (když už to vyhledávače zapomenou a převedou na nové URL).

Časem případně pročistit rubriky a štítky (z Justit.cz to všechno přišlo na Pooh.cz a rozšířilo tak jak rubriky, tak štítky).

2020-01-24 18_35_08-Stats and Insights ‹ POOH.CZ — WordPress.com.png
Pro srovnání návštěvnost Pooh.cz. Je mírně větší než Justit.cz a nemá až tak klesající tendenci.

O téhle změně jsme přemýšlel už někdy od října, ale člověku se moc nechce měnit věci, které prostě fungují. Jenže dávat něco na Justit.cz aby to aspoň trochu žilo je škoda práce, když se v tom dá pokračovat na Pooh.cz – i ten je ostatně už jenom ozvěna dřívějšího velkého blogu (a systému blogů více lidí). Energii je prostě lepší dávat do projektů co mají budoucnost.

Hosting Justit.cz co je už zaplacený se mi navíc bude hodit, jedna z chystaných věcí tak nebude potřebovat založit nový hosting, bude stačit jen smazat obsah a začít od nuly.

2020-01-24 20_19_35-Stats and Insights ‹ Bookz.cz — WordPress.com.png
Bookz.cz už dlouho odložené

Dodatek [24.01.20 20:17]

Do Pooh.cz jsem nakonec přesunul i všechny příspěvky z bookz.cz – to už je několik let mrtvý projekt (298 příspěvků od roku 2010 ale posledních cca 5 let se tam jenom příležitostně dostávalo automaticky to co @rychlofky zveřejnil na téma “e-knihy”).