Kouzla s cenami na Black Friday? Nenechte se napálit, použijte Hlídač Shopů.

Blíží se Black Friday. Tedy to pravé skutečné Black Friday,  ne ty záplavy falešných Black Friday v průběhu roku. Jako každý rok vypukne záplav slev, v řadě případů falešných slev. Obchodníci budou uvádět falešné původní ceny a vymyšlené slevy aby nalákali netušící hlupáky na “výhodnou koupi”. Ve skutečnosti pak lidé budou kupovat za vyšší cenu než před Black Friday či po něm. Jak si ověřit cenu?

Vlastně je to docela snadné. Už nějak ten rok a déle existuje Hlídač Shopů v podobě rozšíření do prohlížeče – přidáte si ho do Chrome, Firefoxu a nově i Safari. Pak vstoupíte na nějakou stránku zboží (třeba) na Alza.cz a přímo u zboží uvidíte historii cen – jak té původní (modré) tak aktuální (červená).

EJ_iQACW4AEiABQ.jpg

Odhalíte tak nejenom manipulaci s původní cenou, ale také to jak hodně je zboží levnější a zda má opravdu smysl ho koupit “protože sleva”.

Samotný web www.hlidacshopu.cz můžete také použít pro jednorázové prozkoumání, ale podstatně lepší je si jejich rozšíření přidat do prohlížeče. Mají i účet na Twitteru (@hlidacshopucz) kde najdete tipy na opravdu povedené cenové manipulace.

Nová funkce “reálná sleva” (na obrázku níže pro iPhone 8 64 GB) je dost užitečný přídavek – ukazuje změnu ceny v roce 2019. A o obrázek níže i v roce 2020.

2019-11-24 08_49_22-iPhone 8 64GB Vesmírně šedý - Mobilní telefon _ Alza.cz

A jak vypadá ten samý graf aktuálně (v listopadu 2020). Přes den to trochu zlobilo, ale odpoledne z Hlídače psali, že by už mělo být vše v pořádku.

Rozšíření si v prohlížeči nechte i po Black Friday, bude spolehlivě fungovat celý rok pro jakékoliv slevové akce i pro nákupy bez ohledu na slevu.

Dobrá práce od @apify, @keboola a @topmonks.