Elon Musk, Cybertruck a nadvakrát rozbité nerozbitné sklo? Tohle prostě muselo být plánované

Když Elon Musk představoval Cybertruk, tak došlo na ukázku nerozbitných skel. Ta se ukázala jako poněkud rozbitná. Ta ukázka navíc nestačila jedna, museli to zkusit dvakrát. Celé to vedlo k záplavě mediálních výstupů týkající se právě tohoto incidentu. Tisíce fotek, videí a článků po celém světě zcela zdarma.

Stále si myslím, že to bylo velmi dobře promyšlené a plánované. Byť nejčastější argument proti tomuto vysvětlení je …. že Elon Musk tím ztratil spoustu peněz a akcie Tesly šly dolů.

Jenže, akcie Tesly lítají nahoru a dolů už dostatečně dlouho. Ale budiž, třeba to fakt byla jenom (podivná) nešťastná náhoda a celé ty roky vývoje Cybertrucku se nikdo neobtěžoval ověřit, jestli je to nerozbitné sklo opravdu nerozbitné.

2019-11-24 09_23_04-TSLA _ Tesla Inc. Advanced Charts _ MarketWatch.png

A pak, nějaký ten den po “totálním selhání s rozbitým sklem” oznámí Elon na svém Twitteru jen tak mimochodem, že dorazil 146 tisíc objednávek. Prostě úspěch.

Chcete-li ho v číslech, tak je to něco jako možný prodej v hodnotě až 9,256,400,000 dolarů. Ano, takhle velké číslo.

EKF7SGxUcAc_7X-.jpg

PS: Samostatné téma na dlouhé povídání by bylo to, zda to sklo bylo nerozbitné, neprůstřelné nebo jaké že vlastně vůbec mělo být. V té záplavě zpráv dělajících reklamu Elonu Muskovi se to navíc velmi často kompletní ztrácí.