Email s předmětem Změňte heslo pro svůj účet? Jenom další podvod snažící se vylákat platbu přes Bitcoin. Co dělat, pokud jste ho dostali?

Aktuální vlna spamu s předmětem Změňte heslo pro svůj účet! je jenom další typický příklad podvodných e-mailů snažících se vylákat platbu přes Bitcoin.

2019-10-25 07_56_29-Window.png

TIP: Tento e-mail patří do stejné skupiny jako ty popsané v Jak fungují vyděračské e-maily uvádějící, že mají mé heslo a ovládají můj počítač? Mám nějak reagovat?

Objevuje se i ve variantě s předmětem Hrozba útoku hackerů a totožným obsahem. Včetně různých chyb při překladu do češtiny (příklad na konci: Doufám, že jsem ti učil dobrou lekci.). Mění se v něm prakticky pouze “přezdívka” hackera na počátku.

Bitcoinová adresa 1Fb4XSgZ43fAwwcURZ2kWAYmrPty3revZd je už v databází zneužívaných.

E-maily s tímto obsahem klasicky ignorujte. Neuškodí ale pokud si prověříte své e-maily na úniky hesel (viz Jak ověřím, jestli můj e-mail a heslo není v nějakém úniku hesel?) a konečně si pořídíte správce hesel a začnete se k heslům chovat zodpovědně (viz Správce hesel vám pomůže nejenom si hesla pamatovat, ale také zlepší bezpečí)