Svijany vs. Little Greta. Poučný příběh toho jak neprat špinavé prádlo na veřejnosti

Little Greta (nemá to nic společného s jinou Grétou) si na Facebook Stránku pověsilo informace o účasti v tendru pro Pivovar Svijany. Zajímavé, poučené, ale ne tak poučené, jako to co se začalo dít potom.

2019-09-26 12_27_29-(1) Little Greta - Posts.png

Pod příspěvkem se totiž ozvali ze Svijan. S jedním poměrně zásadním problémem, že  došlo ke zveřejnění něčeho, k čemu nedali souhlas. Mají pravdu v tom, že skutečně nebývá dobrým zvykem podobné věci bez souhlasu druhé strany zveřejňovat. Stejně jako není dobrým zvykem nějaké takové věci vzít a bez souhlasu autorů využít. Je to oboustranně vcelku přehledné schéma.

2019-09-26 12_27_51-(1) Little Greta - Posts.png

To povídání Petra Menšíka je poučné. Jedna proto, že neumí psát odstavce a obtížně se to čte, ale také proto, že moc nerozumím tomu, proč prostě jenom neupozornil na nesouhlas se zveřejněním a píše toho tam tolik.

V zásadě je dobré, že to píše. Je tam totiž vidět klasický střet kultur. Takový na který musíte být zvyklí, pokud chcete řešit nějaké kreativní totálně cool a fresh (atd) agenturní lidi.

Možná by pan Menšík nemusel zrovna zveřejňovat interní poznámky o tom jak ho šokoval člověk co přijel na jednání v žabkách, ale celé je to překvapivě efektivní s ohledem na další pokračování. Až tak efektívní, že by to skoro mohl být domluvený “virál”.

2019-09-26 12_28_03-(1) Little Greta - Posts.png

Všimněte si rozdílu kultur, tady už odstavce psát umí. Osobně se mi líbí, že pán v žabkách “jenom řídil”, Zejména proto, že mě to děsí podstatně víc, než kdyby plesk-plesk-plesk přišel v žabkách na jednání.

Samozřejmě, tohle ještě není konec. Pán ze Svijan to přece musí ještě víc rozmazávat 🙂

2019-09-26 12_28_12-(1) Little Greta - Posts.png

Takže klasický dodatek:  Špinavé prádlo se na veřejnosti nepere. A rozmazávané hovno ještě více smrdí.