Kdo se směje naposledy …. O2 má nové tarify s neomezenými daty. A pár dalších novinek.

Po dlouhé době jsem se byl podívat na tiskové konferenci. O2 (jako poslední) oznamovalo novou podobu tarifů. Neomezených tarifů samozřejmě, protože rok 2019 přinesl jeden další menší posun k cenově dostupnému neomezeného (datově) Internetu.

Pokud to chcete zhodnotit velmi stručně ….

…. líbí se mi to, chtěl bych samozřejmě nižší ceny, ale vypadá to, že jsou nižší než od T-Mobile (o Vodafone je škoda mluvit, tam to vůbec nedává smysl).  Hlavně se mi líbí že to odstupňovali podle maximální dostupné rychlosti a tím pádem nedochází po dosažení určitého objemu k omezení.

Detaily od O2 najdete v O2 představuje tarify NEO s neomezenými daty. Navyšuje datové objemy v ostatních tarifech a do O2 Spolu přidává exkluzivní sport a HBO zdarma pro všechny a stručně jde o následující změny a novinky:

O2_tarify_NEO.jpg

Nové NEO tarify jsou nové neomezeným objemem dat (jasně, maximální přenosová rychlost vám “omezí” měsíční objem, ale není potřeba někde v půlce měsíce nic řešit)-

O2_tarify_FREE_.jpg

Původní FREE se mění na Free+ a tady platí klasické omezení měsíčního objemu dat.  Ty 4 GB už jsou asi docela rozumné (byť přesně to bych spíš bral jako ten základ). A 14 GB je asi pěkný poměr cena/výkon.

O2_Spolu_pro_jednoho

Tohle je taky docela zajímavé () – pokud máte víc služeb, tak si je můžete namixovat a ušetřit (na TK zaznělo něco o okolo 30% úspoře). Hezké je i to, že lze libovolně každý měsíc přecházet mezi různými variantami (třeba si dát levnější datový tarif když nebudete potřebovat data, vyšší když budete).

Jedna hodně zajímavá věc je tam (do 02 Spolu)  i přidán í sport bez časového omezení  a HBO zdarma do léta 2020.  Jestli tohle nezačnou české TV stanice více řešit, tak na to časem dojedou.

V O2 Spolu jsou kombinovatelná mobilní data, O2 TV a Internet na doma. Nic dalšího prozatím ne.

Výše popsané k pořízení od příštího pondělí

No a když už jsem byl na TK, tak to šlo živě na můj Twitter – najdete v tomto vláknu. Je tam vidět i Deset nejvyužívanějších aplikací v mobilní sítí O2

Co není prozatím stanoveno?

Rodinné tarify datové SIM karty (jako třeba ta co mám v LTE modemu). Ty posledně jmenované jsou legračně levné, ale objem dat na nich je omezený.