Babiš a Piráti se hádají kdo komu ukradl Plán co data nezlevní. Tohle fakt #nechapu

Parodie a k pláči. Babiš má plán, jak zlevnit data. Výroky Novákové označil za nepřijatelné řeší to, že se má zrychlit a zlevnit přechod mezi operátory (2 dny místo deseti, bez nutnosti kontaktovat stávajícího, smlouvy na dobu určitou po třech měsících vypověditelné bez pokuty “pokud” nebude s podmínkami zákazník spokojen).

Už když to čtete, tak vidíte ten paskvil. Stávajícího operátora nutné kontaktovat je, musí být vyrovnány závazky. A “nespokojen s podmínkami” sice zákazník může být, ale posoudit se to nedá a navíc, pardon, neměl podepisovat smlouvu na dva roky. Ve které dostal cenové zvýhodnění. Smlouva je smlouva, u které měl svobodu volby.

Ještě lepší je, že teď se Piráti a Babiš hádají kdo vlastně komu tuhle zhůvěřilost ukradl. Piráti totiž mají “vlastní” plán (viz Piráti přišli s návrhem, který usnadní přechod mezi telefonními operátory) co řeší totéž, jen mírně jinak.

Piráti se navíc trochu zábavně ohánějí tím, že to má zjednodušit vstup čtvrtého operátora na trh. Jeden z letitých mýtů, který už byl probírán mnohokrát a vždy se došlo k tomu, že i kdyby někdo byl takový blázen, tak to nic neřeší.

Ani jeden z nich ale neřeší cenu dat

Ano, rozumíte tomu správně, ani slovo o katastrofální ceně mobilních dat a stále stejně katastrofálních FUP.  Nic co by řešilo to, co stálo na samém počátku.

Ale hlavně že se řeší přechod mezi operátory, který s tím nemá nic společného a ve skutečnosti není ničím, co by zákazníky a telekomunikace aktuálně trápilo.