Další věc za kterou doma brzy ušetříme. Měsíční členství Xbox Live (nebo jak se to jmenuje)

Bývaly doby, kdy Jakub zapínal Xbox a nějaké hry tam hrál. Fotbal/Hokej, GTA a Minecraft si tak nějak matně pamatuju, že byly jeho nejvíce oblíbené. Jenže, jak tak už dva roky hraje hlavně na počítači (nebo na mobilu nějaké pitominy), na Xbox se úspěšně práší.

Paradoxní na tomhle vývoji je, že Xbox One vlastně dostal k vánocům přesně v době, kdy více než kdy přesedlal na hraní na počítači (zejména Fortnite, GTA V, World of Tanks a ještě pořád občas Minecraft). A pokud paměť neklame, tak to bylo dva roky zpět.

Celou tu dobu si při pohledu na měsíční účet pokaždé říkám, že to měsíční Xbox Live (nebo jak tomu říkají) je fajn platit. Měsíc co měsíc jsem tam navíc dvakrát měsíčně šel, abych stáhl ty cca 2+2 hry, co dávali zdarma. Jen před pár měsíci to nějak celé změnili a tyhle hry už jde hrozně obtížně stáhnout z webu Xboxu – jediné kde to funguje bez výmyslů je přímo konzole. Zapínat ji ale kvůli “stažení” dvou her je opruz. Zejména pokud to člověk vlastně nestahoval, jen si to přidal k účtu pro případ, že to někdy bude chtít stáhnout.

To měsíční předplatné není žádná velká částka. Je vlastně tak malá, že si ani pořádně nepamatuju kolik to je (jo, 149 Kč měsíčně včetně DPH, šel jsem se podívat a říkají tomu ještě stále Xbox Live Gold). Na druhou stranu, proč platit za něco, co člověk vůbec nevyužívá. Případně proč vlastně mít Xbox 360 a ještě Xbox One, když na tom nikdo nehraje a nejspíš už nikdy hrát nebude.

Každopádně, Xbox Live Gold nejspíš zruším. Jen nevím, mám střelit i ty dvě herní konzole? Dilema. Zase nějak dilema.