Někdy před pár týdny jsem znemožnil komentáře “ne-přátelům” na Facebooku

Mám, samozřejmě už dlouho, osobní profil na Facebooku. A vlastně tak nějak od samého počátku na něm bylo možné komentovat aniž by komentátor byl v onom “přátelském” stavu se mnou. Obsah je tam ostatně také veřejný, na sociální sítě nikdy nedávám nic “pod zámečkem”, letité užitečné pravidlo.

Někdy v průběhu ledna už ale nějak došla trpělivost se záplavou trolů a tím došlo i k změně. Komentáře na mém osobním profilu jedině pokud jsme v onom (ano, nesmyslném) “přátelském” vztahu. Vidět můžete všechno, sledovat profil můžete, ale komentovat prostě ne.

POZNÁMKA: V Potřebujete na webu komentáře? A proč vlastně nemá @365tipů komentáře? se můžete podívat na důvod, proč prakticky žádné z mých webů nemají možnost komentovat. Rozhodnutí staré dobré čtyři roky. Velmi funkční.

Musím říci, že tohle rozhodnutí bylo jedno z těch dobrých. Je to osobní profil (na Stránkách patřících k mým webům se nic nezměnilo, ale tam komentáře pod příspěvky už řadu let většinou zcela ignoruji) a je navíc velmi pravděpodobné, že v průběhu roku 2019 se dočká kompletního utlumení – smazat ho nemohu, je potřeba pro správu dalších věcí i pro klienty, ale smysl  už někdy loni ztratil. Facebook příspěvky prakticky nikomu neukazuje, lidi jsou na něm nesmírně otrávení, na odkazy prakticky nikdo nekliká, takže nějaká ta snaha je vlastně kompletně marná.

Takže #sorryjako. Na Facebooku pod mým soukromým profilem je prostor pouze pro vyvolené. Pokud chcete psát, tak preferovaný způsob je e-mail nebo Twitter. Pokud mimochodem zkusíte poslat přímou zprávu (Messenger) na Facebooku, tak je velmi málo pravděpodobné, že ji vůbec objevím. Messenger nenávidím a nová verze ty filtrované “žádosti” schovala tak důkladně, že se už neobjevují.