Fake news v praxi. Proč nemůžete lžimédiím věřit ani slovo. Bláboly na Sputniku

Jsou lidé co milují fake news weby.  Jsou přesvědčení, že jenom tam najdou pravdu, že jim Česká Televize a vůbec klasické noviny a zpravodajství snad něco zamlčují. Jenže, fake news weby jsou prostě jenom plné lží. Ne vždy se to ale dá poznat tak jednoduše jako v Francouzka: To, jak Rusové dbají o osobní hygienu, se mi zpočátku zdálo nereálné

Zcela typická ukázka toho, jaké lži, výmysly, hoaxy a manipulace generují fake news weby. Tady včetně toho, že jde o typicky ruskou propagandu, která má vytvářet zdání jak je Rusko skvělé a západ prohnilý.

TIP: V Přehled lžimédií. Propaganda, fake news, lži, výmysly na Internetu najdete průběžně udržovaný přehled fake news webů.

Francouzka_ To, jak Rusové dbají o osobní.png

Určitým způsobem nejhroznější je, že stále existují lidé i organizace, které tyhle generátory výmyslů a lží platí – v tomto případě v češtině.

Takže až zase někdy budete mít nápad číst nějaké další bláboly ze Sputniku, vzpomeňte si na tenhle kompletně vymyšlený nesmyslný článek. Pak si napusťte dřez, opláchněte si obličej a ruce a přestaňte ty lži a záměrně manipulace sdílet.