Letitý hoax se vrací. Ne, *3370# vám baterku nedobije. Lidé jen stále sdílí nesmyslné hoaxy

Je zpět, velmi letitý hoax. Dokonce tak letitý, že *3370# už dávno nefunguje a patřilo k starým telefonům od Nokie. Do doby, kdy chytré telefony, byly jenom ve scifi. Těch hloupostí je ale v níže uvedeném hoaxu více.

112 není univerzálně použitelné, musí to podporovat váš telefon a musíte být v zemi kde to podporují. Navíc není pravda, že to funguje “mimo pokrytí mobilem”, bez signálů si prostě neškrtnete.  MANIPULACE

Přes telefon odemknete spoustu nejnovějších aut, které mají odpovídající aplikaci a napojení na Internet. Ale klasické dálkové ovládání vám žádný mobil někam nepřinese. Nevěříte? Tuhle kupu hoaxů vyvraceli na Snopes už v roce 2014 – Things You Never Knew Your Cell Phone Could Do. A auto s klasickým dálkově ovládaným zamykáním na dálku přes telefon prostě nedemknete. 100% VÝMYSL

V baterii se žádný “skrytý džús” neskrývá a zadání *3370# nic (dnes) neudělá. Fungovalo to kdysi dávno pro Nokie (a pár dalších telefonů) a aktivovalo specifický kodek ovlivňující spotřebu, ale baterii vám to nedobije. Tedy až na to, že to ve skutečnosti bylo *4720# zatímco udávaný kód zapíná ve skutečnosti kodek, který spotřebovává baterii ještě více. Tvůrce hoaxu vás tak vlastně záměrně nechal nastavit rychlejší vybití baterie. 100% VÝMYSL

POZNÁMKA: Pokud budete do telefonu jen tak zadávat nějaké ty kódy o kterých nic nevíte, můžete si ho taky klidně proměnit v cihličku. Což možná autoři hoaxů mohou chtít docílit. Myslete na to.

S tím *#06# je to také s otazníkem. Ano, na některých telefonech vám to řekne IMEI, tedy něco jako seriové číslo telefonu, které budete potřebovat, když budete chtít nahlásit ukradený telefon. Samotné IMEI vám ale k ničemu nebude, pro nahlášení budete potřebovat ještě dokázat, že právě ten telefon je váš.  MANIPULACE

TIP: Pokud máte potíže s výdrží baterie, tak se mrkněte do Jak prodloužit výdrž baterie mobilního telefonu (tabletu i notebooku)?. Nebo si pořiďte baterku novou.

Aktuální (duben 2018) podoba hoaxu co začala běhat po českém Facebooku:

CO VŠECHNO TVŮJ MOBIL DOKÁŽE A TY TŘEBA O TOM ANI NEVÍŠ!

Tísňové volání: „112“ užívané na celém světě

Nacházíš se mimo pokrytí mobilem? Vyťukej 112 a tvůj mobil si jej najde v lokální, cizí síti. Zajímavé je, že jej lze vyťukat i když je mobil zamčený!

Zamknul jsi svoje klíče v autě?

Máš dálkové ovládání zámku auta a doma máš náhradní klíče a manželku? Zavolej mobilem a drž jej asi 30 cm od dveří svého auta zatímco manželka zmačkne dálkové ovládání jež drží u sluchátka svého mobilu. Tvé auto se otevře! Můžeš být třeba na jiném kontinentě – prý to pracuje.

Skrytý džús v baterii:

Máš baterii mobilu prakticky vybitou? Vyťukej *3370# Tvůj mobil se rozjede a bude ukazovat 50% zvýšení nabití. Tato rezerva se dobije při příštím dobití.

Jak zablokuješ tvůj UKRADENÝ mobil?

Patnáctimístné sériové číslo, které je unikátní a patří jen tvému mobilu, zjistíš vyťukáním *#06#

Napiš si jej a uchovej na bezpečném místě. V případě odcizení mobilu, ohlas krádež mobilnímu operátoru a dej mu své sériové číslo. On mobil zablokuje tak, že bude nepoužitelný i při výměně SIM karty. Sice ti to mobil nevrátí, ale zloději zkazíš radost.

Tento druh informací lidi přijmou docela rádi.

Proto neváhej a pošli to dál….