Amazon.de v češtině? Snadné nakupování? Ne tak rychle. Nefunguje to

Český Internet a média nadšeně komentují to, že na www.amazon.de se můžete přepnout do češtiny a začít nakupovat na Amazonu. Pravda je ta, že hodně toho je opravdu přeloženo do češtiny. Bohužel dost věcí ne. A to co přeloženo není,  vám bude Amazon vnucovat v němčině, kterou možná vůbec neumíte. Vybrat si angličtinu poněkud možné není. Naštěstí ale můžete používat celý web v angličtině, takže alespoň něco.

2017-11-07 17_54_44-Amazon.de_ Günstige Preise für Elektronik & Foto, Filme, Musik, Bücher, Games, S.png

Zásadnější problém je ten, že se neznámo proč běžně dozvíte, že Tuto položku nelze doručit na tuto adresu: Česká republika. Nejabsurdněji to působí u něčeho, co vám sám obchod nabízí, abyste si koupili. Proč to ale není možné dodat, to už nezjistíte.

2017-11-07 17_54_59-Amazon Echo (Vorgängergeneration) - Alexa Voice Service - Amazon.de.png

Nikdy jsem si Echo ani nic podobného na Amazonu nekoupil, takže to “inspirováno vašimi nákupy” tím vyvoláno být nemůže. Ale když už mi ho nabízí (a já bych ho opravdu chtěl koupit), tak očekávám ,že to koupit půjde.

V tiskové zpráva Webová stránka Amazon.de je nyní dostupná v češtině. Najdete zde miliony produktů se skvělými cenami a rychlým doručením samozřejmě jen vše skvělé, optimistické a ani slovo o tom, že se to nějak nepovedlo.

Tohle je hodně nepovedený start.

Vyjádření od agentury

Děkujeme za Váš dotaz. Níže posílám vyjádření tiskové mluvčí Amazonu pro ČR Miroslavy Remenárové:

Stránka Amazon.de nabízí miliony výrobků – zákazníci si mohou na stránce prohlédnout podrobnosti o produktu a zjistit, zda je doručení do jejich země pro dané zboží k dispozici. Některé typy zboží nelze doručit do České republiky, například z licenčních důvodů, na základě legislativních požadavků nebo rozhodnutí externích prodejců prodávajících přes Amazon. Ti se mohou rozhodnout, do kterých zemí chtějí zboží doručovat. S prodejci budeme aktivně komunikovat o možnostech stránky, která teď v české verzi přináší nový zážitek pro česky mluvící zákazníky.

Co se samotného překladu týče, jde o počáteční fázi, během které jsou v češtině k dispozici nejoblíbenější stránky nápovědy a miliony názvů produktů na Amazon.de. Česky mluvící zákazníci se tak na naší stránce mohou pohodlně orientovat, objednávat zboží a komunikovat s námi v češtině. Tvrdě pracujeme na tom, aby se rozsah textu v češtině rozšiřoval.