Požírá vám Facebook na iPhone baterií? Zkuste pár změn v nastavení

Je zcela běžné, že Facebook na iPhone/iPadu je jednou z aplikací, která enormně spotřebovává baterii. Aplikaci nemusíte ani používat, stačí když je “nečinná” na pozadí. Jde o dlouhodobý problém, který zjevně nikoho u Facebooku netrápí – je pro ně důležitější aby mohli sledovat vaší polohu a monitorovat vše co děláte, než aby se chovali ohleduplně z hlediska spotřeby. Vedle baterie požírá Facebook nebývale i paměť, ale to je něco co na iOSu sledovat nemůžete. Až do momentu, kdy vám otevření Facebooku zabije ostatní aplikace a nebudete chápat co se děje.

Jak zamezit Facebooku aby spotřebovával nadměrně baterii? Můžete (nebo spíše měli byste) změnit pár nastavení.

  • Vypněte si automatické přehrávání videa
  • Vypněte možnost zjišťování polohy aplikací
  • Zamezte běhu na pozadí (Background App Refresh)
  • Vypněte si notifikace/upozornění

Pokud nic z výše uvedeného nepomáhá, můžete ještě aplikaci Facebooku ukončit (v zobrazení aplikací odsunout směrem vzhůru, ale viz Ušetříte si na iPhone (iPadu) baterií tím, že ukončíte nepoužívanou aplikaci?), ale ještě předtím byste měli vypnout výše uvedené věci tak jako tak. Platí i další klasické cesty k úspoře baterie – nepoužívejte Facebook nadměrně, když už ho používáte, stáhněte si jas displeje a hlídejte si zda jste na WiFi/mobilním připojení s dostatečným signálem.

Selže-li všechno, jsou tu další dvě možnosti. Tou první je, že Facebook odinstalujete a přestanete ho používat. Pokud Facebook prostě potřebujete, tak je tu stále alternativa používat mobilní webovou verzi, kterou si prostě spustíte v prohlížeči.

Kdyby byl Facebook co k čemu, tak by na iOS zpřístupnil i Facebook Lite, viz Existují nějaké menší verze Facebooku, Twitteru, Skype, Instagramu? – Ale pozor, Lite aplikace jsou k dispozici pouze pro Android a ty záplavy čehosi co o sobě tvrdí, že je Facebook Lite pro iOS může být dost nebezpečné zkoušet.

Jak se dá obecně šetřit baterie na telefonu či tabletu vám poradí i následující tipy z @365tipů

A pár poznámek na konec. Facebook umí požírat baterii i na Androidech, takže výše popsané v zásadě platí i tam. Dost hodně se to navíc mění podle toho, jak se Facebooku zrovna podařilo vypustit špatnou verzi aplikace. Na iOSu je navíc klasické, že pokud necháte telefon či tablet běžet příliš dlouho, tak se některé aplikace i samotný systém zblázní a budou požírat baterii až enormně – nebojte se zkusit restart, velmi často mizející baterku na nějakou dobu vyřeší (viz Jak restartovat či vypnout iPhone? Jak resetnout iPad?)