Nejpoužívanější mobilní aplikace na světě v roce 2016

Facebook (a jeho Messenger), WhatsApp, YouTube, Instagram, Twitter, Google Maps, Snapchat, Skype, Gmail, Spotify, LINE, Dropbox, MX Player a bohužel i cosi jako Clean Master (zjevně lidé stále věří něčemu co se označí jako “mobilní antivirus” ačkoliv nic takového není).

Viz App Annie 2016 Retrospective — Mobile’s Continued Momentum  a za pohled stojí i rozdílnost mezi iOS a Android světem. Trochu překvapivé prvenství WhatsApp na Androidu (na iOSu až čtvrtí).

Umístění Twitteru ukazuje i na to, jak silnou pozici tato sociální síť má, byť Instagram má dnes již prakticky dvakrát tolik uživatelů (MAU) a Facebook je o řád výše.

MX Player je přehrávač videí, včetně podpory titulků a řady dalších věcí. Kdybyste náhodou něco takového potřebovali.

V App Annie mimochodem zjistili, že průměrný uživatel mobilu používá přes 30 aplikací měsíčně. Docela dost, byť denní číslo je deset, tedy podstatně nižší. A v TOP 10 Nejstahovanějších aplikací a her pro mobilní telefony a tablety se můžete podívat na jinou podobu žebříčku.

2017-05-08 08_59_12-Start.png

TIP:  Nepostradatelné aplikace pro iPad či iPhone a Bez jakých aplikací se neobejdu v Androidu? na @365tipu poradí hledáte-li nějaké užitečné aplikace pro mobilní telefon či tablet.