Twitter přidal do Přehledů (Analytics) novou souhrnnou stránku

O tom, že každý účet na Twitteru by měl mít přístup k “Analytice” (Analytics, můžete tomu ale také klidně říkat Přehledy) se můžete více dočíst například na @365tipů v TIPu číslo 028: Analytika účtu na Twitteru je dostupná každému, nezapomeňte. A dnes na JustIT.cz jenom krátce o dvou změnách, které se přehledů/analytiky týkají.

První novinka: Nová souhrnná stránka

První novinkou je, že přehledy mají novou souhrnnou stránku a původní hlavní stránka přehledů je dostupná až na samostatné kliknutí (Tweets vedle nového Home).

twitter-analytics-1-homeSumární stránka (Home) ukazuje “rekordy” v jednotlivých měsících a popravdě řečeno si nejsem moc jistý tím, jestli má nějakou reálnou hodnotu – ale to je bohužel v poslední době u Twitteru běžné. Vyrábění zbytečných věcí. Zbylé dva druhy výstupů v Analytics zůstaly nezměněné.

twitter-analytics-2-tweets

twitter-analytics-3-followers

Druhá novinka: Údaje přímo u Tweetu

Druhou novinkou je doplnění ikonky grafu přímo u každého vašeho (cizích tweetů se to netýká) tweetu. Po rozkliknutí se objeví popup a “animované nabíhání čísel” (což vás, upřimně řečeno, po desátém kliknutí bude pouze štvát, ale v Twitteru si nejspíš myslí, že je to děsně “cool”).

twitter-analyics-tweet

A takto vypadá detail dostupný po kliknutí na ikonku:

twitter-analytics-tweet-detail twitter-analyics-tweet