TIP: Facebook Insights pro libovolné webové stránky

Facebook Like umožňuje označit libovolnou webovou stránku (URI). A Facebook Insights bylo zároveň s uvedením nového Like buttonku rozšířeno o možnosti zjistit statistiky webu

Facebook Insights – www.facebook.com/insights – je nová podoba statistik pro Facebook Pages (Stránky). Na jednom místě tam můžete najít přístup k novějším verzím statistik všech vámi spravovaných Stránek. A navíc si můžete přidat “libovolnou” doménu a sledovat statistiky Like/Share na této doméně. Podmínkou je, že přidáte META značku přiřazující vaše ID k doméně.

Stačí kliknout na zelené Insights for your website (Přehled pro vaši webovou stránku, na screenshotu je starší podoba), zadat adresu webu a zvolit s čím bude vše “propojeno”.

Get Insights for your Domain
Vytvoření a kontrola přítomnosti potřebného kódu

Do vaší stránky (webové stránky) je potřeba doplnit META definující administrátora – tedy fb:admins. Pokud jich je více, je možné je uvést všechny, postačí je oddělovat čárkou.

<meta property="fb:admins" content="570949930" />

Po vložení nutného Meta stačí kliknout na “Check Domain” v kouzelníkovi – Facebook si ověří přítomnost kódu a v Facebook Insights budete mít vedle Facebook Pages k dispozici i domény.

Statistika Like/Share na www.pooh.cz

Statistiky jsou tradičně poměrně omezené – jak časem, tak poskytovanými informacemi – získáte graf ukazující počty Like/Share, výpis nejvíce sdílených URI s základními statistikami a základní demografické údaje (muži/ženy vs. věk, země, města a jazyky). A můžete si pomocí zadání konkrétní adresy zobrazit detailnější informace – kde ale často narazíte na nesoulad mezi tím co můžete vidět na webu a co ukazují Facebook Insights.