Návod: Jak znemožnit zneužívání označování (tagging) ve fotografiích na Facebooku

Kdokoliv vám může na váš profil podstrčit fotografie, které byste tam velmi neradi viděli. A ještě méně můžete být rádi, pokud je uvidí vaši přátelé. Proto je dobré vědět, jak se můžete bránit.

Stačí nastavit viditelnost fotografií “ve kterých jste označeni” pouze na vás – neuvidí je tedy nikdo jiný, než právě a jenom vy. Pak budete moci předmětnou fotku nahlásit za zneužívání či spam, případně jenom odstranit vaše označení (tag).

Přes Účet -> Nastavení Soukromí se dostanete k Timeline a označování a zde najdete několik nastavení, které se týkají označování a viditelnosti označených příspěvků (i fotografií).

Zajímavé je, že Facebook za poslední dva roky výrazně rozšířil možnosti označování. A také výrazně zkomplikoval nastavení soukromí v této oblasti.

Chcete kontrolovat příspěvky, v nichž vás přátelé označí, než se objeví na vašem profilu Timeline? nastavit na Povoleno (Zapnuto). Budete tak moci ovlivnit, co se objeví na vašem profilu Timeline.

Kdo může vidět příspěvky, ve kterých jste byli ve svém profilu Timeline označeni? můžete nastavit na Přátelé, případně pokud vůbec nechcete aby příspěvky na Timline kde jste označeni byly viditelné, tak zvolte Jenom já.

Kdo může vidět příspěvky, které na váš profil Timeline přidají ostatní uživatelé? se označování netýká, ale je vhodné opět nastavit na Přátelé, případně Jenom já.

Chcete kontrolovat označení, která lidé přidávají k vašim příspěvkům, než se označení objeví na Facebooku? umožňuje zapnout kontrolu označení, které někdo cizí přidal k vašim příspěvkům. Opět vhodné nastavit na Povoleno (Zapnuto)

Když jste označeni v příspěvku, koho chcete přidat do okruhu uživatelů, pokud tam ještě není? opět vhodné nastavit na Přátelé, případně Jenom já.

Kdo může vidět návrhy na označení při nahrávání fotek, na nichž je osoba, která vypadá jako vy? se týká situace, kdy někdo nahrává fotografii a Facebook přes rozpoznávání obličejů nabízí možnost označit v ní uvedené lidi. Pokud můžete tuto volbu nastavit (po nedávných problémech Facebooku se soukromím může být nastavení nedostupné), tak je vhodné toto nastavit na Pouze já.