Infografika: 1 miliarda (lidí používá Facebook) a jiná čísla (zejména 140.3 miliardy)

Facebook oznámil, že se Miliarda lidí co alespoň jednou měsíčně objeví na Facebooku (prozím nezaměňovat s tím, že by snad Facebook měl jednu miliardu uživatelů, to je úplně jiné číslo). A v One Billion People on Facebook uvedl ještě pár dalších zajímavých čísel, které můžete vidět i v připojené infografice.

Jedno číslo z těch všech si zaslouží zvýrazně – 140.3 miliardy neboli počet “přátelství” mezi uživateli na Facebooku. Pokud ho podělíte onou miliardou, získáte v průměru 140 přátel na uživatele. Což má například blízko k známému Dunbarově číslu (148) a také je to některými médii vykládáno jako “důkaz” toho, že “Facebook funguje” a že má “opravdu jednu miliardu uživatelů”. Nezbývá než k tomu dodat, že tomu tak být může, ale také nemusí. Zejména proto, že na Facebooku je závratné množství lidí, kteří mají stovky (a mohou mít až tisíce) přátel.

Takže se dostaneme zpět k tomu, že jedna miliardy není počet uživatelů (těch co mají účet a aktivně používají Facebook), ale prostě miliarda lidí, kteří se alespoň jednou měsíčně objevili na Facebooku.  Každopádně těch 140.3 miliardy je zajímavé číslo.