Twitter mění vzhled účtu, podívejte se co je nového a zapněte si nový profil

Nový obrázek v “záhlaví” vašeho profilu na Twitteru, to je zásadní změna. Twitter se “tak trochu” snaží vypadá více jako Facebook, ale moc jim to nejde.

Původní vzhled profilu na Twitteru

Pokud chcete mít hned nový profil, stačí málo. Vstoupit do administrace (Settings -> Design) a v části “Customize your own” nahrát obrázek pro záhlaví. Twitter uvádí, že minimální rozměr je 1252 x 626 bodů, takže klasicky platí, že je vhodné si připravit obrázek právě o tomto rozměru. Na webu se bude zobrazovat jako 520 x 260 bodů velký, takže počítejte i s tím, že bude zobrazován menší.

Nahrání obrázku pro záhlaví i pozadí

Až budete s nahráváním obrázku zápasit, tak se nedivte, když vám Twitter obrázky nebude přijímat – dozvíte se pouze “Internal server error.” a velmi pravděpodobně je to způsobeno tím, že “nová” verze Twitteru je nedostatečně vyzkoušená a prostě nefunguje (a není to jediné co v novém Twitteru zlobí). Pro jistotu se připravte na to, že se vám podaří nahrát obrázek pouze jednou, ale možná vám nepůjde ani to.

TIP: Internal Server Error se zcela bezpečně objeví,  pokud nahráváte příliš velký obrázek. Zkuste si skutečně připravit obrázek o uvedené velikosti.

Nahrávaný obrázek můžete ještě zmenšit (pokud je větší než uvedená velikost) a také můžete upravit jeho pozici – je-li větší, tak si můžete vybrat, jaká část z něj bude viditelná (popotahujte myší)..

Nahraný obrázek – můžete změnit velikost a pozici 

Změnit můžete ještě pozadí, ale to již bylo možné v předchozí verzi Twitteru – tady nezapomeňte, že základní praktická velikost pro případný obrázek na pozadí je 1920 x 1080 bodů, ale postačí i 1280 x 800 – důvodem je to, že potřebujete aby obrázek na pozadí vyplnil kompletní plochu otevřeného okna. Z obrázku na pozadí můžete tradičně využít levou část (o šířce do zhruba 194 bodů) pro sdělení návštěvníkům. Klikací sice nebude, ale čitelné bude.

A takto vypadá nový profil na Twitteru od září 2012

V nové podobě profilů na Twitteru je ještě novinkou “Me” v horní liště, což vede přímo na váš profil (dříve to bylo dostupné až po rozbalení menu s ozubeným kolečkem).

Jinak stále platí, že Twitter nabízí zbytečné #Discover, @Connect pro sledování interakcí a zmínek a klasickou “timeline” (pod prvním odkazem v záhlaví v podobě Home”). Ne zcela novinkou je užitečná možnost volit ve vyhledávání mezi hledání mezi tweety od těch co sledujete, všemi tweety a “top” tweety (tedy pravděpodobně nepopulárnějšími). Nezapomeňte, že je dostupný i Advanced Search s mnoha dalšími možnostmi.

V Settings (Nastavení) se nezměnilo nic, pouze nezapomeňte na nedávno zpřístupněnou novinku v podobě Widgets – viz Twitter zpřístupnil nové “real-time” prvky pro web: tweety z účtu, vyhledávání, seznamy i oblíbené