Twitter má nový klientský software pro iPad. Přišel velký krok zpět

Doposud platilo, že klientské software pro iPad bylo jedním z nejlepších příkladů toho, jak je možné dělat aplikace pro tablet. Vynikající příklad velmi dobře ovladatelné aplikace přinesl řadu nových prvků, které se staly vzorem pro další aplikace.

Nová aplikace pro Twitter je návrat k původní podobě a ztrátou všeho, co tuto aplikaci dělalo specifickou a výjimečnou. Proč k tomu došlo je otázka – možná je takto silně omezená podoba rychlejší, snazší na správu i programování.  Posunovací panely jsou prostě pryč, přichází extrémně jednoduchá aplikace. Nic světoborného od ní nečekejte. Na druhou stranu, aplikace pro iPad nyní vypadá podstatně více jako webový Twitter. A i se velmi podobně chová a ovládá.

V nové aplikaci už samozřejmě najdete i zobrazení nových uživatelských profilů (více v Twitter mění vzhled účtu, podívejte se co je nového a zapněte si nový profil), “rozbalující se tweety” včetně zobrazování připojených obrázků/videí a webových stránek. Co na iPadu z profilu, mimochodem, neuvidíte? Obrázek co jste si nahráli na pozadí.

Co se vám možná nebude líbit (a možná si toho na první pohled nevšimnete), nový klient pro iPad neumožňuje používat pro fotografie vlastní “fotohosting” – musíte používat službu, kterou provozuje Twitter. Což je samozřejmě součást aktuálního plánu Twitteru na odstranění všech klientů a služeb třetích stran, včetně dlouhodobého plánu na odstranění alternativních klientů.

A budete-li hledat možnost přepnutí mezi více účty, najdete ji pod “Me” a ikonkou “lidiček” vpravo pod fotkou v záhlaví. Dejte si ale pozor, protože to na jakém účtu právě jste, neni možné snadno zjistit nikde jinde, než opět v “Me”. Opomenutí typické pro Twitter v poslední době.

Mobilní aplikace pro iPhone/iPad novou verzi prozatím nemá.