Facebook stránkám nad 10 tisíc fanoušků umožňuje přesnější cílení příspěvků

Správci Stránek s více než 10 tisíci fanoušky mohou nyní přesněji cílit příspěvky. Stávající cílení ja zemi a jazyk bylo rozšířeno o řadu dalších možnosti. Než se rozhodnete využívat, pamatujte ale na to, že je to typický produkt Facebooku a provází ho klasické porodní bolesti.

Pokud vaše Stránka na Facebooku má přes 10 tisíc fanoušků, můžete příspěvky cílit podle několika kritérií – pohlaví, stavu vztahu, vzdělání, zájmu o muže/ženy, věku (od-do), místa odkud pochází a jazyka.

Zadávání cílení je jednoduché, vyberete si kritéria cílení podle vlastního uvážení, nastavíte je a průběžně vidíte na kolik fanoušků se příspěvek má šanci dostat (příspěvky nikdy nejdou ke všem fanouškům).

Pokud se budete cílením trochu více zabývat, tak dříve nebo později zjistíte, že Facebook klasicky má problémy se dopočítat – markantní je to u cílení podle pohlaví – 10520 žen, 1 720 mužů vede k informaci o výsledném oslovení 12 240 fanoušků, stránka má ale 13 176 fanoušků.

Stejně tak si dávejte pozor na to co platilo už dlouho, tedy cílení na jazyk a bydliště fanoušků. Řada lidí používají Facebook v jiném jazyce, takže cíleni podle jazyka může znamenat, že se k nim příspěvek nedostane – zejména pokud jde o uživatele používající rozhraní Facebooku v angličtině, ale pocházející z ČR. Ještě problematičtější je to u cílení podle bydliště – velké množství uživatelů neuvádí skutečné bydliště, řada mladých uživatelů má jako bydliště uvedeny místa v USA, ačkoliv pocházejí (například) z Prahy. I v těchto případech dojde k tomu, že takovíto fanoušci “zacílený” příspěvek neuvidí.