Světová mapa sociálních sítí v nové, červnové verzi

Vincenzo Cosenza přináší novou aktualizaci World Map of Social Networks, užitečného pohledu na to, jak se Facebooku daří (či nedaří) být jedničkou po celém světě. A vývoj za posledního půl roku přináší pár zajímavostí.

Co se událo o d prosince 2011, kdy Vincenzo Cosenza zveřejnil naposledy svoji mapu? Facebook má možná před 900 milionů uživatelů a vládne v 126 ze 137 sledovaných zemí. V Evropě má 232 milionů uživatelů, v Severní Americe 222 milionů, Asii 219 milionů.

Stále se mu nepodařilo stát jedničkou v Rusku (vKontakte a Odnoklassniki), Číně (Qzone tam má 560 milionů uživatelů, TEncent Weibo 337 milionů a Sina Weibo 334 milionů), Íránu (kde je, stejně jako v Číně, Facebook nepřístupný), Vietnamu (Zing) a Litvě (Draugiem).

Na dalších pozicích se odehrává souboj mezi Twitterem a Linkedin, v Evropě ale mezi Badoo a Twitterem. Pokud se ptáte jak je na tom Google+, tak odpověď není. Google Trends for Websites data o Google+ nezobrazuje, takže Cosenza bohužel nemá odkud vzít potřebné informace.

Předchozí verze mapy (stav k prosinci 2011) je k nalezení ve starším článku – Světová mapa sociálních sítí aneb Facebook opět ovládl další země.