Pokud jste dosud neměli e-mail @facebook.com, teď ho dostanete. Natvrdo a bez ptaní

Nepovedený experiment s „poštou“ na Facebooku se pokouší o zmrtvýchvstání. A samozřejmě způsobem,  který odpovídá Facebooku. Natvrdo dostanete nejenom TIMELINE, ale také mailovou adresu. A každý spammer na světě ji bude vědět.

Když Facebook před mnoha a měsíci spustil novou „interní poštu“, nějak se to celé zvrtlo. Je stále stejně obtížně použitelná (komu by se chtělo psát „maily“ v miniaturním okénku), nemá předměty, neumí to co klasická pošta a „spam“ filtr do „Ostatní“ (Other) dává cokoliv ho napadne. Nepříliš praktické je pro řadu lidí i spojení chatu a pošty do jednoho konverzačního zmatku.

Doposud jste se ale mohli poště na Facebooku vyhnout – pokud jste si @facebook.com adresu neaktivovali, prostě neexistovala. Všechno bude ale jinak. Z oznámení v Addresses on Facebook plyne, že @facebook.com adresu dostanou povinně všichni. A samozřejmě bude shodná s jejich „username“ adresou na Facebooku, takže několik set milionů uživatelů Facebooku už teď může počítat s tím, že během pár týdnů budou jejich @facebook.com adresy na všech spamových seznamech.

A protože Facebook je Facebook, tak zjevně neexistuje žádná možnost odmítnutí.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s