Pokud jste dosud neměli e-mail @facebook.com, teď ho dostanete. Natvrdo a bez ptaní

Nepovedený experiment s “poštou” na Facebooku se pokouší o zmrtvýchvstání. A samozřejmě způsobem,  který odpovídá Facebooku. Natvrdo dostanete nejenom TIMELINE, ale také mailovou adresu. A každý spammer na světě ji bude vědět.

Když Facebook před mnoha a měsíci spustil novou “interní poštu”, nějak se to celé zvrtlo. Je stále stejně obtížně použitelná (komu by se chtělo psát “maily” v miniaturním okénku), nemá předměty, neumí to co klasická pošta a “spam” filtr do “Ostatní” (Other) dává cokoliv ho napadne. Nepříliš praktické je pro řadu lidí i spojení chatu a pošty do jednoho konverzačního zmatku.

Doposud jste se ale mohli poště na Facebooku vyhnout – pokud jste si @facebook.com adresu neaktivovali, prostě neexistovala. Všechno bude ale jinak. Z oznámení v Addresses on Facebook plyne, že @facebook.com adresu dostanou povinně všichni. A samozřejmě bude shodná s jejich “username” adresou na Facebooku, takže několik set milionů uživatelů Facebooku už teď může počítat s tím, že během pár týdnů budou jejich @facebook.com adresy na všech spamových seznamech.

A protože Facebook je Facebook, tak zjevně neexistuje žádná možnost odmítnutí.