Facebook končí s importem RSS do Poznámek (Notes)

Možnost importu RSS do Poznámek (Notes) na Facebooku končí, podle Facebook Ends Automatic Blog Updates To Notes se tato funkčnost ztratí 22. listopadu. Facebook v oznámení zmiňuje stále nezprovozněnou novou podobu profilů na Facebooku – Timeline. Ta nicméně žádnou možnost importu RSS, tedy automatického vkládání na Facebook nenabízí.

Import do poznámek byl dlouhodobě nespolehlivou funkčnosti a samotné vkládání produkovalo velmi rozporuplné výsledky. Vkládání neprobíhalo v reálném čase ale v dávkách – po dlouhé době Facebook vložil i několik příspěvků najednou, výjimkou nebyly ani dlouhodobé výpadky. Samotné vkládané poznámky byly navíc prakticky nepoužitelené – dostat se k původnímu obsahu vyžadovalo několik kliknutí, navíc způsobem, který příjemci málokdy pochopili.

Importing a blog or RSS feed to your personal Facebook account is no longer available. If you want to share your blog posts on Facebook, you can:

  • Use Facebook Notes to customize your blog posts in a rich format that’s compatible for readers on Facebook

  • Link directly to your blog posts from your status

Oznámení se týká pouze osobních profilů a Timeline navíc nemá s Pages (Stránkami) nic společného. Poznámky (Notes) se v Timeline tak jako tak kamsi skryly a nejsou už tak snadno dostupné jako předtím (musíte si je znovu ručně přidat). Velikost statusů, původně omezených na 420 znaků, se navíc změnila na maximum 5000 znaků. Notes tak vypadají na další produkt, který Facebook v tichosti likviduje. Jedinou výhodou Notes, pokud byly používány přímo, byla možnost formátování a přikládání fotografií.

Facebook Notes pro použití na Stránkách (Pages) byly omezeny již dříve, možnost importu RSS do Pages (stejně problematické jako u osobních profilů) byla zrušena na konci září

We want you to connect with your fans in the most effective ways possible. That’s why as of September 30th you’ll no longer be able to automatically import posts from your website to your Page notes. The best way to get people to interact with your content is to give them insight into the links you share on your Wall by adding personal comments and responding to feedback from fans.

We’re focused on creating even better tools for Pages. Look for announcements soon.