Google+ doplnil možnost sdílet kruh

Nová funkčnost na Google+ umožňuje nabídnout kruh ke sdílení. Nejde o vytvoření „sdíleného kruhu“, ale opravdu jenom o „nasdílení“ kruhu – příjemci si mohou „obsah“ kruhu zobrazit a přidat v něm uvedené G+ uživatele do svého existujícího kruhu nebo vytvořit kruh nový.

Nasdílení kruhu je „jednorázový“ akt – nemá tedy nic společného s funkčností, po které uživatelé Google+ volají – tedy možnosti vytvořit „veřejně viditelný kruh“ s možností přidat jako „vlastní“ – a sledovat tak uživatele (zdroje), které sleduje někdo jiný.

Pokud možnost sdílení (share) kruhu nevidíte, může pomoci klasické Ctrl+F5 (někdo udává, že se mu objevila až po editaci/opravě Kruhu).  Možnost Sdílení/Share se objeví až poté, co příslušný Kruh otevřete, viz následující obrázek.

Po kliknutí na Share můžete klasicky vytvořit nový status, včetně cílení. V rámci sdílení není poskytnut název kruhu, takže případně nezapomeňte doplnit „co“ vlastně nabízíte. A možná je dobré vědět, že sdílí se pouze 250 lidí z kruhu – máte-li kruh větší, nebude nasdílení kompletní.

Výsledkem je status (zpráva) ve vašem Google+ – uživatelé ji uvidí podle toho jak ji zacílíte

Po kliknutí na „View people in circle“ je možné vytvořit nový kruh nebo přidat lidi z nabídnutého kruhu do svého již existujícího kruhu.  Mělo by být možné si vybrat pouze některé z nabízených, ale podle čerstvých ranních reakcí to nefunguje jak má – někteří lidé na G+ hlásí, že jim G+ vždy přidá všechny nabídnuté. Bohužel není bezprostředně možné vidět, které z nabídnutých lidí již sledujete – informace o tom zda někoho máte již ve svých kruzích je viditelná pouze pokud najedete kurzorem na jméno.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s