Google+ přechází do veřejné beta verze a doplňuje novou funkčnost

Hangout na mobilním telefonun

Přechod do beta režimu s otevřením komukoliv, rozšíření možností funkce Hangouts (Setkání) včetně dostupného API a zpřístupnění vyhledávání v příspěvcích. To jsou novinky dnes oznámené Google v sociální síti Google+

TIP: Tipy a triky pro Google+ jsou jedním z nejrozsáhlejších českých materiálů týkajících se Google+.

Pokud na Google+ oznámené změny prozatím nevidíte, mějte trpělivost – jsou nasazovány postupně, tak jak je tomu zvykem u velkých sociálních sítí.

Přehled změn v Google+ dnes oznámených Google

Novinky ve funkci „Setkání“

Setkání, neboli živé video rozhovory až s deseti uživateli Google+ najednou, se rozšiřují o čtyři extra úrovně interakce, tzv. Setkání extra (angl. Hangouts with extras).

  • Screensharing (Sdílení obrazovky): uživatel se během hovoru může podělit se všemi zúčastněnými o to, co má zrovna na své obrazovce nebo na čem pracuje.
  • Sketchpad: nástroj pro společné malování, vytváření kreseb nebo sdílení poznámek se všemi připojenými uživateli.
  • Dokumenty Google: během hovoru může uživatel psát, plánovat nebo cokoli prezentovat společně s ostatními účastníky setkání.
  • Named Hangouts (Pojmenovaná setkání) slouží k živé veřejné diskuzi s ostatními uživateli Google+.

Hangout na mobilním telefonunHangout na mobilním telefonnu

Dalšími novinky v „Setkáních”

  • Setkání pro mobily (angl. Mobile Hangouts): Ode dneška je možné se k setkání připojit i přes zařízení, které je vždy po ruce, tj. z mobilního telefonu s operačním systémem Android. Mobile Hangouts podporují i video komunikaci – využití je prozatím možné pouze na Android telefonech, které mají k dispozici čelní kameru, na podpoře pro iOS se pracuje.
  • Setkání On Air (angl. Hangouts On Air): V rámci setkání se může připojit až deset účastníků a vzájemně spolu komunikovat. Setkání On Air jsou však přístupná komukoli, tzn. také těm, kteří mají zájem dané setkání pouze sledovat. Počet pozorovatelů daného setkání bude zatím omezen, připojit se však může každý uživatel Google+ nebo kdokoli, kdo má k dispozici YouTube odkaz. Setkání On Air umožní záznam video setkání do podoby videa sledovatelného na YouTube
  • Setkání API (angl. Hangouts API): pro vývojáře Google uvolňuje základní vývojářská prostředí (APIs) pro vytváření aplikací nebo her pro Setkání (Hangouts).

Hangout on AirHangout on Air

Vyhledávání v Google+

Google nyní umožňuje uživatelům Google+ vyhledávat nejen v profilech, ale také prohledávat veškerý relevantní obsah, ke kterému má na Google+ oprávnění.

Beta verze Google+

K přihlášení do Google+ ode dneška není potřeba pozvánek. Připojit se může jakýkoli plnoletý uživatel (tedy 18 let a více). Postačí navštívit google.com/+ a založit si na sociální sítí Google+ účet.