Rozmyslete si vkládání fotografií svých dětí na Facebook

Než příště nahrajete fotografie svých dítek na Facebook, přemýšlejte, zda nejde o fotografii,  která povede k okamžitému zrušení vašeho účtu. Jsou fotografie vhodné a nevhodné, ale kritérium je nejasné, neznámé a rozhodují američtí puristé. Takže je asi jasné, proč následující foto vedlo k zrušení účtu Romana Pixella.

Romax Pixell získal vedle zrušení účtu na Facebooku i “bonus” v podobě znemožnění použíti řady dalších internetových služeb. Těch, které používají “přihlášení přes Facebook” – což na jednu stranu bez Facebook účtu samozřejmě nejde, na druhou stranu to ukazuje neschopnost korektní implementace podobné funkčnosti. Přihlášení přes Facebook je totiž pouze otázka autentizace, nikoliv nutnosti použití Facebooku pro něco takového  – má sloužit k vytvoření místního účtu, k němuž se musíte být schopni přihlásit i bez Facebooku.

Roman Pixell se v rámci zrušení účtu poučil i o další důležité charakteristice Facebooku. Neexistující uživatelská podpora, nemožnost Facebook jakkoliv kontaktovat. Jediné co mu Facebook velkomožně nabízí je formulář,  do kterého ovšem můžete psát co chcete, stejně není šance, že by kdokoliv zareagoval.

Zdroj: Lade upp bild på dotter – blev avstängd från Facebook