LinkedIN se vydalo cestou zakázanou, používá vás v inzerátech

Pokud používáte LinkedIN.com – www.linkedin.com – možná nebudete rádi, pokud se vaše jméno a fotografie objeví v inzerci. Typická chyba, kterou si prošla nejedna sociální síť, dorazila i do vcelku konzervativní a malé sociální sítě „pro profesionály“.

Není nic lepšího, než když chamtivost a touha po penězích přivede sociální síť k nevhodnému zásahu do soukromí svých uživatelů. A není nic lepšího, než když se nedokáže poučit z chyb jiných. LinkedIN.com začalo v inzerci používat jména a fotografie svých uživatel způsobem, který se již nesetkal s příznivým přijetím na Facebooku (a mnoha dalších místech).

Škoda už je napáchána, moc nepomůže ani dlouhá omluva v Privacy, Advertising, and Putting Members First – „Social ads“ využívající fotografie a jména uživatelů LinkedIN.com spustilo v červnu. A klasické spolehnutí se na aktivitu uživatelů, kteří se mohli z této aktivity odhlásit se ukázalo jako nedostačující. Vlna nevole nakonec vedla  k tomu, že LinkedIn vaše fotografie (a jména) přestane v inzerci používat.

„Opt-out“ neboli zákaz využívání se samozřejmě klasicky nachází kdesi v hloubi nastavení účtu – dostanete se tam přes vaše jméno na hlavní stránce a volby Settings -> Account -> Manage Social Advertising.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s