Nová sociální síť Google+ – plus.google.com – rozšiřuje funkčnost, podle očekávání, o herní platformu. Nechybí Zynga (Poker). Rovio (Angry Birds) ani PopCap (Bejeweled Blitz).  Z oznámení o spuštění her na Google+ to vypadá, že se Google poučil z Facebooku a hry nebudou otravnou a vlezlou součástí.

Google+ Tipy a Triky se vám stále mohou hodit, ať už jste na Google+ noví, nebo se rozkoukáváte – návod ke všemu podstatnému, tipy a triky, můžete mít jak ve webové podobě, tak ve stáhnutelné PDF verzi

Přístup ke hrám a “hernímu streamu” je pomocí nové ikonky v záhlaví, tam  kde se doposud přepínalo mezi streamem, kruhy, fotografiemi a profilem. A podobným způsobem Google oddělil i přísun informací z her – “herní stream” by měl být oddělený od klasického streamu.

Pro vývojáře Google spustil Google+ developer blog, kde toho ale prozatím je k nalezení velmi málo – o existujícím Google+ Games API tam prozatím je pouze zmínka.

Hry na Google+ prozatím možná nemáte, Google je postupně nasazuje pro všechny uživatele a je tak nejspíš otázka pár dní, než se všude objeví. Prozatím Google+ Games říká pouze, že testování probíhá s “malým počtem uživatelů Google+”

Zdroj: Games in Google+: fun that fits your schedule