Visual.ly spuštěno a jakž takž běží, moc toho ale nenabízí

Velké očekávání nenaplněno. Po měsících očekávání, včetně klasického napínání s pozvánkami, se www.visual.ly včera stalo veřejným. Nevydrželo nápor a přestalo fungovat. Dnes funguje, ale nabízí jednu interaktivní infografiku a k tomu infografiky, které znáte z dalších zdrojů.

Visual.ly mělo být místem pro milovníky infografiky. Vyvolalo velké očekávání a bezprostředně po spuštění nevydrželo nápor zájemců. To bylo včera. Dnes už web jakž takž běží, byť odezvy jsou katastrofální a na interaktivní infografiku budete čekat několik minut.

Jednotné číslo (tedy “infografiku”) je vcelku podstatné – pokud jste očekávali, že Visual.ly bude rájem pro milovníky infografiky, není tomu až zdaleka tak. Nabízejí jedinou interaktivní infografiku (ve dvou variantách) – něco na způsob www.klout.com – mohou váš účet na twitteru srovnat s jiným účtem na Twitter nebo poskytnout základní infografiku pouze o vašem účtu. Jak taková srovnávací infografika vypadá můžete vidět na následujícím příkladu.

Visual.ly nicméně obsahuje přes dva tisíce statických infografik – znáte je zpravidla z jiných zdrojů (infografiky najdete i zde na JustIT.cz, štítek nabízí zhruba sedmdesát kousků), ale tady je zjevná výhoda v soustředěním na jednom místě a vyhledávání – byť ani v tomto ohledu se nic sofistikovaného nekoná. A trochu citelně chybí možnost jasně vidět jednu zásadní věc – jak hodně stará infografika je. A pokud milujete infografiky, tak určitě znáte pár dalších služeb, které nabízejí něco podobného – tedy “databázi” infografik.