Faceboook umožní ověření přihlášení k účtu pomocí SMS

V rámci zabezpečení svého účtu u Facebooku si můžete zapnout možnost ověření přihlášení k Facebooku pomocí poslaného SMS kódu. Stane se tak v okamžiku, kdyse k Facebooku budete přihlašovat odjinud, než běžně děláte.

V nastavení účtu je nová volba v Account Security (Zabezpečení účtu) nazvaná Schválení přihlášení (poslední volba na screenshotu z anglické verze) – ta umožňuje nastavit poslání ověřovacího SMS kódu, který se pošle v okamžiku přihlášování se z “nerozpoznaného” počítače. Případný pokus o zneužití vašich přihlašovacích údajů tak nejenom poznáte (dostane SMS aniž byste se právě přihlašovali), ale útočník se nebude moci přihlásit.

V nastavení účtu bylo doposud možné si zapnout pouze případné upozornění na přihlášení z nerozpoznaného počítače – formou e-mailu i SMS .Nová volba umožňuje vyšší bezpečnost účtu a vyplatí se zejména tam, kde jde o účty používané k správě firemních Facebook Pages.

Nová možnost vyššího zabezpečení je použitelná i pro uživatele v České republice – SMS jsou posílány obratem. Při zapnutí služby zadáte ověřovací kód, který dostanete SMS a počítač na kterém jste si přidáte mezi ověřené (rozpoznané) počítače (zařízení). Samozřejmě je nutné, abyste ve svém profilu měli uvedený mobilní telefon.