Faceboook umožní ověření přihlášení k účtu pomocí SMS

V rámci zabezpečení svého účtu u Facebooku si můžete zapnout možnost ověření přihlášení k Facebooku pomocí poslaného SMS kódu. Stane se tak v okamžiku, kdyse k Facebooku budete přihlašovat odjinud, než běžně děláte.

V nastavení účtu je nová volba v Account Security (Zabezpečení účtu) nazvaná Schválení přihlášení (poslední volba na screenshotu z anglické verze) – ta umožňuje nastavit poslání ověřovacího SMS kódu, který se pošle v okamžiku přihlášování se z „nerozpoznaného“ počítače. Případný pokus o zneužití vašich přihlašovacích údajů tak nejenom poznáte (dostane SMS aniž byste se právě přihlašovali), ale útočník se nebude moci přihlásit.

V nastavení účtu bylo doposud možné si zapnout pouze případné upozornění na přihlášení z nerozpoznaného počítače – formou e-mailu i SMS .Nová volba umožňuje vyšší bezpečnost účtu a vyplatí se zejména tam, kde jde o účty používané k správě firemních Facebook Pages.

Nová možnost vyššího zabezpečení je použitelná i pro uživatele v České republice – SMS jsou posílány obratem. Při zapnutí služby zadáte ověřovací kód, který dostanete SMS a počítač na kterém jste si přidáte mezi ověřené (rozpoznané) počítače (zařízení). Samozřejmě je nutné, abyste ve svém profilu měli uvedený mobilní telefon.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s