Facebook experimentuje s možnosti skrýt určité druhy aktivit před přáteli

facebook-zuckerberg-open-graphNejásejte předčasně, experiment je opravdu experiment a příliš nefunguje. Facebook nově umožňuje u určitých druhů aktivit nastavit “skrytí” tohoto druhu aktivity. Teoreticky si tak budete moci nastavit co nechcete přátelům zbytečně sledovat.

Najdete-li ve svém Profilu (dostupném přes odkaz vpravo v horní liště) určitou aktivitu, můžete kliknout na křížek (objeví se vpravo vedle aktivity, pokud tam dáte kurzor od myší). U některých aktivit je nově možné nastavit skrytí těchto aktivit před přáteli – mělo by to v praxi znamenat, že se tak nebudou dozvídat o každé vaší aktivitě na Facebooku.

Skrytí ale není dostupné u všech aktivit (například není dostupné u změny stavu, stejně jako není dostupné u Facebook Places) a navíc funguje velmi chaoticky – nebo možná spíše víc nefunguje, než funguje.

Facebook (teoreticky) nabízí i možnost zjištění toho co mezi “Hidden Stories” máte nastavené – “Edit Options” odkaz úplně na konci zdi vašeho profilu (budete muset nechat Facebook jednou rozbalit obsah, protože teprve potom se odkaz zobrazí pro kliknutí) by měl zobrazovat přehled nastavení skrytých aktivit – dost dobře je ale možné, že ačkoliv si něco skryjete, stejně se to na tomto seznamu neobjeví.