Steve Jobs: “Nikoho nesledujeme”. Realita: Sledování nejde vypnout

Apple si za skryté sledování uživatelů iPhone/iPad/iPod vysloužilo žalobu. Steve Jobs označil informace o sledování za lži. A informace Apple o možnosti sledování vypnout se ukázala jako mylná. Sledování vypnout nejde.

iPhone i iPad zaznamenává detailní informace o vašem pohybu bez vašeho vědomí – co navíc, ponechává vše uložené v telefonu/tabletu a v počítači. Volně přístupné komukoliv, kdo ví co hledat. V USA se tak už ukázalo, že o této “šikovné” funkčností ví tamní vyšetřovatelé a řadu měsíců ji využívají. Pokud používáte některý z Apple produktů vybavených “iTrack” (nebo “iSpy”) funkcí, mohl by se vám hodit Návod: Vizualizace iSpy dat z vašeho iPhone/iPadu.

Sledování nejde vypnout, ač by to “prý” mělo jít

Wall Street Journal upozorňuje (IPhone Stored Location in Test Even if Disabled), že i po vypnutí lokační služeb iPhone stále pokračuje v shromažďování informací o poloze (mobilní síť a WiFi sítě) – podle Apple by k potlačení této funkčnosti mělo stačit vypnout lokační služby v nastavení telefonu. Informace nicméně pochází z července loňského roku. ldy se objevila v korespondenci s americkými zákonodárci dožadujícími se vysvětlení pravidel na ochranu soukromí a otázek okolo lokačních služeb u Apple (PDF zde)

Steve Jobs Action FigureSteve Jobs: “Nikoho nesledujeme, Android to dělá”

Steve Jobs označil informace o sledování uživatelů za lži a obvinil Android ze sledování. Podle Jobse Apple nikoho nesleduje. Poněkud bizarní odpověď na e-mail zaslaný čtenářem MacRumors najdete níže.

Q: Steve,

Could you please explain the necessity of the passive location-tracking tool embedded in my iPhone? It’s kind of unnerving knowing that my exact location is being recorded at all times. Maybe you could shed some light on this for me before I switch to a Droid. They don’t track me.

A : Oh yes they do. We don’t track anyone. The info circulating around is false.

Sent from my iPhone