FBI zkonfiskovalo tři největší americké pokerové weby

Internetový hazard postihla rána. Weby PokerStars, Full Tilt Poker a Absolute Poker byly zabaveny FBI a jedenáct lidí čelí obvinění z bankovních podvodů, praní špinavých peněz a nelegálních hazardních her.

Business Insider v Meet The Boy Genius Who Just Took Down The Online Poker Industry upozorňuje na zajímavou souvislost s Danielem Tzvetkoffem, Australanem, který pro právě tyto weby provozoval platební systémy, přes které tekly (většinou nelegální) peníze. Tzvetkoff byl zažalován provozovateli sázkových webů a obviněn z krádeže více než 100 milionů dolarů a poté zadržen a obviněn v USA. Vloni v září byl ale náhle propuštěn z vazby a je velmi pravděpodobné, že je to právě on, kdo získal “svobodu” výměnou za informace vedoucí k zásahu FBI proti těmto webům a jejich provozovatelům.

Nelegální aktivity sázkových webů spočívají hlavně v zakládání falešných bankovních účtů, skrz které protékají peníze z nelegálních sázek. Vedle  kriminálních obvinění jsou vzneseny i civilní žaloby, dožadující se až 3 miliard dolarů v podobě náhrady škod. Zmrazeno bylo 75 bankovních účtů a zabaveno pět webů.

FBI nahrazuje doménové záznamy “zabavených” webů vlastním záznamem, který vede na stránku s informací o zabavení.