Windows Phone má 13 tisíc aplikací ale bezproblémové update je stále v nedohlednu

Microsoft prozatím neukazuje žádné náznaky toho, že by nová Windows Mobile platforma měla šanci konkurovat. Nová verze, která se zpožděním měla doplnit takové drobnosti jako Copy/Paste, je stále pro řadu uživatelů nedostupná. A pro řadu uživatelů je stále nedostupné vůbec první update, to které se objevil v prosinci loňského roku.

13 tisíc aplikací, 3 tisíce nových každý měsíc, takový je stav Windows Phone 7 Marketplace (podle Windows Phone 7 Marketplace Statistics). Na stovky tisíc, které jsou dostupné u konkurence (Apple a Google) je samozřejmě co dohánět, ale růst nabídky aplikací pro WP7 je setrvalý (byť poslední dva týdny se trochu zadrhává). Nejvíce je her (21%) a zábavy (13%). Na třetím místě najdete pomůcky (12%) a následují knihy (9%), zpravodajství a počasí (7%). Z třinácti tisíc aplikací je 4785 dostupných zdarma, 3485 jsou placené s možností vyzkoušení zdarma a 4761 jsou čistě placené.

Windows Phone 7 má bohužel stále problémy v otázce nových verzí – prosincové update se pro většinu amerických zákazníků nachází pouze ve stavu “čekáme na AT&T”. A novější verze se potýkají s problémy při instalaci. Nejpodivnější na celém tom zmatku okolo update WP7 je i dění okolo prográmku, který uvolnil Chris Walsh – ten umožňuje, s použitím oficiálního software Microsoftu obejít nutnost čekat na uvolnění nové verze od operátora a nainstalovat si update přímo.

Microsoft poněkud podivným způsobem varoval uživatele, aby tuto pomůcku nepoužívali. Pokud ji použijí, tak si Microsoft není jist co by se “mohlo stát telefonu”. A uživatel by mohl ztratit možnost získat další update od Microsoftu. Případně by se jeho telefon mohl špatně nastavit. A taky by mohl přestat pracovat.

But my strong advice is: wait. If you attempt one of these workarounds, we can’t say for sure what might happen to your phone because we haven’t fully tested these homebrew techniques. You might not be getting the important device-specific software we would typically deliver in the official update. Or your phone might get misconfigured and not receive future updates. It’s even possible your phone might stop working properly.

Chris Walsh na tuhle podivnou šarádu reaguje v An update, on the homebrew update front. A pokud stále nechápete o co tady jde, tak pravděpodobně o to, že Windows Phone 7 je další mobilní platforma, kde musíte tancovat tak, jak operátor (a ještě navíc Microsoft) píská. Jinak můžete přijít o svůj telefon. Ale to je reality všech jailbreaků, takže by to možná chtělo se s tím naučit žít