Mobilní aplikace pokračují ve šmírování v zájmu reklamy

Pandora v Android i iPhone aplikaci pokračuje v předávání osobních informací třetím stranám. Právě Pandoru a další tvůrce šetří americké FTC (Mobile-App Makers Face U.S. Privacy Investigation).

Pandora se stala cílem šetření FTC počátkem tohoto roku a tvrdí, že se netýká specificky aktivity Pandory, ale řady dalších tvůrců aplikací. V prosinci loňského roku se ukázalo, že řada populárních aplikací  pro iPhone i Android, včetně aplikace Pandory, přenáší informace o telefonu a jeho uživateli poskytovatelům inzerce. Pochopitelně bez vědomí uživatele. Ze 101 testovaných aplikací se takto chovalo 56. Necelá polovina přenášela informaci o tom, kde se uživatel nachází. Pět přenášlo i jeho věk, pohlaví a další osobní informace. Pandora patřila k těm, které přenášely věk, pohlaví a kde se uživatel nachází, včetně  unikátní identifikace telefonu.

Pokud byste snad čekali, že se Pandora nějak poučí a podivné praktiky šmírování (v zájmu reklamy) změní, zapomeňte na to. Podle čerstvé analýzy (viz Mobile Apps Invading Your Privacy) pokračuje Pandora v přenášení osobních informací o uživateli. Bez jeho vědomí.

Specifically we found FIVE (yes that’s FIVE!) advertisement libraries compiled into the application: AdMarvel, AdMob, comScore (SecureStudies), Google.Ads, and Medialets.

Pětice inzertních knihoven integrovaných v Pandoře pro Android přenáší řadu osobních informací – GPS lokaci, informace o aplikaci, datum narození, pohlaví, poštovní směrovací číslo a samozřejmě unikátní identifikaci telefonu.