Amazon spustil Android Appstore (pouze pro USA), vysloužil si žalobu od Apple

Nový App Store pro Android od Amazonu (www.amazon.com/appstore) nabízí možnost vyzkoušet si aplikace a určité záruky toho, že aplikace jsou opravdu tím, za co se vydávají. Může jít tedy o  bezpečnější variantu nákupu aplikací pro váš telefon či tablet s Androidem.

Klasický Android Market od Google aktuálně nabízí přes 200 tisíc aplikací pro Android, App Store od Amazonu má tedy co dohánět (pro srovnání, Apple App Store obsahuje přes 300 tisíc aplikací).

“Test Drive” umožní uživatelům otestovat si aplikaci – nikoliv ale ve vlastním mobilním telefon, ale v simulovaném prostředí. Lákadlem otevření je zdarma dostupná hra Angry Birds Rio.

Android App Store Amazonu je dostupný na /www.amazon.com/appstore v mobilním telefonu či tabletu, případně prostřednictvím Amazon Appstore aplikace.

“App Store” název se pochopitelně nelíbí Apple. V pátek firma Apple podala žalobu vinící Amazon z porušování obchodní značky a neférové konkurence.

Bohužel pro české uživatele je tu jedna klasická zpráva – “The Amazon Appstore is only available to customers locates in the United States“.