Twitter: 140 milionů tweetů a 460 tisíc nových účtů denně

www.twitter.com, mikroblogovací sociální médium, slaví páté narozeniny. Plné tři roky, dva měsíce a jeden den mu trvalo, než dosáhl miliardy tweetnutí. Dnes posílají  uživatelé miliardu tweetů každý týden.

Před rokem uživatelé posílali 50 milionů tweetů denně, v současnosti už 140 milionů (největší počet tweetů za den, 177 milionů, byl 11. března 2011). Nejvíce tweetů za sekundu (6 939) přinesl Nový rok v Japonsku. V průměru je každý den vytvořeno 460 tisíc nových účtů s rekordem ve výši 572 tisíc.

V lednu 2008 měl Twitter pouze 8 zaměstnanců, dnes čtyři stovky. Síla Twitter v USA je nejlépe ukazatelná na kampani pro Ad.ly a aktivit okolo Charlie Sheena na Twitteru (viz též Charlie Sheen má rekord v Guinessově knize rekordů). Kampaň za minimálně 100 tisíc dolarů přivedla na www.internships.com přes 1 milion unikátních návštěvníků.

Celosvětové má Twitter přes 150 milionů uživatelů a nejsilnější pozici má v USA, kde se pohybuje pod 30 miliony unikátními návštěvníky (podle www.compete.com).

Twitter vs. Facebook (Zdroj: Compete.com, USA)

V České republice je na Twitteru přes 20 tisíc aktivních uživatelů, část z nich je možné nalézt a zkoumat v Katalogu českého Twitteru na www.follow.cz.

Denní návštěvnost Twitter.com (Zdroj: Google WebTrends, ČR)

JustIT.cz na Twitteru najdete jako součást @poohcz účtu a také samostatně jako @justitcz – tam ale aktuálně směřují informace o tom, co vychází na www.feedit.cz – tedy aktuální české IT/C tiskové zprávy. Autor tohoto článku je k nalezení na @medvidekpu