Google AdSense je nově ve Facebook aplikacích vyloučené

Nový “Preferred Advertiser List” je od konce února závazný pro všechny aplikace na Facebooku. A špatná zpráva je, Google AdSense v seznamu povolených poskytovatelů inzertních služeb nenajdete.

Nepříznivá zpráva pro řadu aplikací, které využívaly právě Google AdSense jako zdroj příjmů – v rámci platných pravidel je AdSense mimo hru a provozovatelé těchto aplikací si budou muset najít náhradu. Náhradu ze seznamu povolených poskytovatelů.

This is the current list of ad providers that have signed our terms that govern ad quality and data use, although more are being added every day. We currently have more than sixty of the largest and smallest providers on the list. This is a public and open agreement and new providers can sign at any time.

Facebook odmítá absenci Google AdSense jakkoliv komentovat, odvolává se na veřejný a otevřený charakter “smlouvy” mezi Facebookem a poskytovateli inzertních služeb (Platform Terms for Advertising Providers).

Případnému provozovateli aplikace, který se nebude řídit požadavkem na využití pouze schválených poskytovatelů inzerce, hrozí zákaz aplikace.