Z Gmailu se ztratily maily a informace pár set tisíc uživatelů

Možná až půl milionu účtů je postiženo chybou, která způsobila takřka kompletní reset jejich účtu v Gmailu. Jediné co jim zůstalo jsou kontakty. Kompletní maily jsou pryč, stejně tak jako jakékoliv nastavení.

Podle Google chyba postihla “méně než 0.08%” uživatelů www.gmail.com, společnost o tom informuje v Apps Status Dashboard. Pokud je číslo 0,08% realistické, byl by počet postižených uživatelů zhruba 150 000, tedy méně, než původní odhady.

Our team is continuing to investigate this issue. We will provide an update by February 28, 2011 4:02:00 AM UTC+1 with more information about this problem. Thank you for your patience.

This issue affects less than 0.08% of the Google Mail userbase. This is a revised estimate. Google engineers are working to restore full access. Affected users may be temporarily unable to sign in while we repair their accounts.

Novější zpráva v Apps Status Dashboard hovoří již o tom, že pro některé uživatele se podařilo problém napravit (Google Mail service has already been restored for some users, and we expect a resolution for all users in the near future. Please note this time frame is an estimate and may change.).

Problém se dotkl i uživatelů Google Apps Free Edition.

Minulý měsíc se podobný problém objevil u konkurenčního HotMailu (Microsoft) – maily zhruba 17 tisíc uživatelů se podařilo obnovit. Problém způsobil chybně nastavený skript, který byl používán pro mazání testovacích účtu. Po spuštění smazal i účty reálných uživatelů.